Поради дієтолога

ЦІННІ ПОРАДИ ПРО ХАРЧУВАННЯ ВІД НАШИХ КОМПЕТЕНТНИХ ЕКСПЕРТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНИХ ЛІКАРІВ. ЯКЩО ВИ НЕ ЗНАЙШЛИ ПОТРІБНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, СКОРИСТАЙТЕСЬ ІНДИВІДУАЛЬНОЮ КОНСУЛЬТАЦІЄЮ АБО ЗВЕРНІТЬСЯ ДО НАШОГО ВЕТЕРИНАРНОГО ВІДДІЛУ. МИ БУДЕМО РАДІ ВАМ ДОПОМОГТИ.

Статті про харчування

Як зробити собаку щасливою та здоровою

Власники собак задають нам запитання, які ми зібрали та надали на них відповіді. Дійзнайтесь, що робить вашу собаку здоровою та щасливою — від харчування до стрижки. Пропонуємо Вам отримати індивідуальну консультацію або звязатися з нашим відділом обслуговування. Ми усі любимо собак!

Алергічні реакції у собак

Власникам собак-алергіків відомо, наскільки великою проблемою для собаки є алергія

Про фінансову сторону краще взагалі промовчати. Клінічна картина алергії може бути різною – шкіряні проблеми, наприклад, свербіж, екземи (поверхневі зміни шкіри), облисіння, стійкі запалення вуха або діарея, яка весь час повертається, чи бронхіт який не виліковується .

Така різноманітність робить проблему особливою.

У медицині для людей існують лікарі-алергологи та дерматологи (лікарі, як лікують шкіряні хвороби). Для ветеринарного лікаря, який є спеціалістом широкого профіля, діагностика — дуже складна задача. Важко поставити діагноз, якщо симптоми для багатьох хвороб схожі. Наприклад, свербіж може бути викликаний і недостатньою кількістю жирних кислот у кормі, і ураженням комахами, і шкіряними інфекціями, і порушенням імунної системи або захворюванням внутрішніх органів тощо. І це лише неповний список хвороб. Усі причини спочатку слід виключити. Для цього потрібно провести ретельні обстеження лікаря-ветеринара. Підхід до лікування залежить від індивідуального випадку. Жодний лікарський засіб, у разі шкіряних проблем, не допоможе досягти однакового успіху. Діагностика, тобто пошук причин, та лікування пацієнта-алергіка – це довгий та складний шлях, як для власника собаки, так і лікаря-ветеринара. Але це — оптимально правильний шлях, навіть, якщо на початку лікування він виглядає довгим та стомлючим. На жаль, дуже часто на шкіряну проблему з'являються «сумнівні експерти» з «корисними порадими», які переконують власників, що рішення лише у заміні корму або ще в якомусь «секреті». І дехто з власників слухає ці поради, бо надто довгими та недешевими стали для них діагностика та терапія. Але в складних випадках ці “чудодійні” засоби не приносять результату і тільки продовжують страждання вашого собаки.

Тому важливо знати головне про алергію. Алергія — це гіперчутливість організму до певних речовин.

Три найпоширені види алергії:

1.Атопічний дерматит (атопічна екзема, нейродерміт)

Причини:

Побутовий пил та побутові кліщі

Кормові кліщі

Пилок (трави, дерев, квітів тощо)

Пліснява

2.Алергія на блошині укуси

Укуси блох (слина блох)

3.Кормова нетерпимість

Інгредієнти кормів (яловичина, курка, риба, молочні продукти, пшениця, кукурудза, соя… )

Кормові добавки (барвники, консерванти, ароматизатори)

Перш, ніж розвивається алергічна реакція, організм, протягом певного часу, має стикатися з речовинами, які її викликали. Тому алергія, як правило, вперше з'являється у собак тільки у віці одного-двох років. Навіть маленька доза речовини може викликати потужне виявлення симптомів. Достатньо укусу одної блохи (алергія на блох) або одної крихти хліба (алергія на пшеницю), щоб перетворити вашого улюбленця на бідолаху, який повністю поглинув у свою проблему — свербіж. Щоб визначити алергію та її причину, необхідна абсолютна послідовність дій. Слід дотримуватися усіх рекомендацій ветеринарного лікаря, щоб точно встановити усі деталі. Щоб зрозуміти причину кормової нетерпимості, призначають так звану "елімінаційну дієту", а потім проводиться провокаційний дослід зі старим кормом. Тількі коли симптоми з'являються знову, діагноз буде - кормова нетерпимість. Ціль елімінаційної дієти у тому, щоб запропонувати тварині корм, на якій вона не реагує, тому що раніше вона його не вживала. Тому в дієті має бути білок, який раніше собака не вживав. Такими інгредієнтами можуть бути, наприклд, картопля або конина. Ці компоненти зустрічаються у кормах дуже рідко. Елімінаційна дієта має бути послідовною та без єдиного виключення, протягом 6-12 тижнів, як мінімум. Саме стільки часу необхідно, щоб симптоми алергії поступово минулися. Собак, яких підбирають на вулиці, необхідно вигулювати у наморднику, щоб гарантувати, що крім дієти, тварина більше нічого не отримує. Більшість собак звикає до цього.

Інша проблема — ласощі.

Маленька порада: конину можна порізати дрібними шматочками та запекти в духівці протягом 60 хвилин. В результаті ви отримаєте сухі ласощі. Великі запечені шматки очеревини гарні для жування, але на їхнє приготування йде більше часу.

Якщо у собаки через 6-12 тижнів не з'являються симптоми, починайте експеримент з «провокаційною дієтою».

Для цього ропочніть використовувати старий корм. Якщо він й раніше викликав симптоми, вони знову з'являться в період від 1 години до 2 тижнів. Для того, щоб визначити інгредієнти, що викликають алергію, на наступних етапах використання цієї дієти кожних 1-2 тижні змінюйте інгредієнти. Наприклад, різноманітні джерела білка (птицю, ягня тощо). Слід змінювати тільки один ігнгредієнт, інакше при появі свербіжу не можливо буде визначити, що саме спричинило його. Якщо симптоми не зменшились через 12 тижнів використання цієї дієти, то - це не харчова алергія. Необхідно шукати інші причини. Для цього потрібно робити шкіряні алергічні проби. В успішних випадках, після ретельної діагностики та тісної співпраці лікаря та власника собаки, їм може пощастити і вони визначать конкретний алерген (речовину, яка викликає алергію). Це може бути пилок (атопічний дерматит), слина або блошиний укус чи кормовий інгредієнт (кормова нетерпимість), наприклад на яловичину. Якщо алерген визначено, слід виключати його у подальшому. У випадку з алергією на блох — слід робити обробку проти цих комах, у випадку нетерпимості на яловичину — не використовувати корм, який вміщує яловичину, тощо. Інколи дуже складно виключити контакт собаки з деякими алергенами, скажімо домашній пил або пилок. Тому лікар призначає препарати, які знижують симптоми алергії. Для полегшення стану тварини їй роблять ін'єкції алергена у малих дозах, потім поступово збільшують його концентрацію, щоб організм звикнув до алергену. Коли це треба робити — залежить від конкретного випадку. Все вирішує лікар-ветеринар.

У випадку сезонної алергії (наприклад у період цветіння трав), достатньо тримати тварину деякий час на медикаментах. Які препарати можна використовувати - залежить від типу алергії, симптомів та поведінки самої тварини. Лікар-ветеринар визначить індивідуальний план терапії для вашого собаки.

Отже:

В інтересах Вашої тварини співпрацюйте з ветеринарним лікарем!

На всі 100% виконуйте його призначення!

Будь-яка непослідовність може відкинути результат на кілька тижнів назад!

• Не впадайте у відчай надто зарано! У складних випадках результат лікування ви побачите лише через кілька тижнів або навіть місяців.

• Не використовуйте “чудодійні” засоби, навіть у складних випадках.

• Не забувайте, що Ваш ветеринар не може одразу досягти швидкого успіху у лікуванні. Діагностика та лікування алергії - дуже складні!

Використання продукції Happy Dog у випадках, коли алерген відомий:

Без барвників/ароматизаторів/консервантів Усі продукти Happy Dog

Без соїусі продукти Happy Dog

Без пшениціусі продукти лінії Happy Dog SUPREME, дієти Happy Dog, вологі корми

Supreme Africa, Артрофіт, Імункур.

Без кукурудзи Supreme Africa, Irland, вологі корма, Хаар Спеціал

Без рисуSupreme Africa, Irland, NaturCroq Актив, NaturCroq XXL, Повнораціонні Пластівці, Артрофіт, Мультивітамін Мінерал, Хаар Спеціал.

Без яловичиниSupreme Africa, Irland, Neuseeland, Пластівці Мікс, Хаар Спеціал, Мультивітамін, Мінерал, Артрофіт

Мінерал, Артрофіт

Без ягнятиSupreme Africa, Irland, NaturCroq для цуценят, NaturCroq Актив, NaturCroq XXL, NaturCroq Баланс,

NaturCroq Сеньйор, Пластівці Мікс, Повнораціонні пластівці, «Чутлива шкіра», Хаар Спеціал, Мультивітамін Мінерал, Артрофіт

Без птиці (курки, индички, качки, гусака)Supreme Africa, Irland, Neuseeland, Пластівці Мікс, Артрофіт, Мультивітамін Мінерал, Дієта «Нирки», «Чутлива шкіра»

Без рибиSupreme Africa, Neuseeland, Дієта «Нирки», Пластівці Мікс, Хаар Спеціал

Без яєцьSupreme Africa, всі продукти NaturCroq, Пластівці Мікс,

Без дріжджівNaturCroq Баланс, вологі корми, Пластівці Мікс, Повнораціонні Пластівці.

Без молочних продуктівусі продукти, крім NaturCroq Баланс

Спасибі за дружню підтримку доктору ветеринарної медицини Карін Штехманн, лікаря-дерматолога.

сертифікованого лікаря-дерматолога.

HAPPY DOG має унікальний сертифікат «Кошер»

Компанія INTERQUELL GmbH - виробник кормів для домашніх тварин під торговими марками HAPPY DOG та HAPPY CAT має унікальний сертифікат «Кошер».

Покупцями кошерної продукції у світі є юдеї, мусульмани, вегетаріанці, а також прихильники здорового образу життя.

Значення слова «Кошер». Кошерний - (івр. ???????) з івриту означає — придатний для їжі.

Кошерні продукти дозволено з точки зору традиційного юдейського права, сукупності законів юдаїзму, що регламентують релігійну, сімейну та громадську діяльність життя євреїв.

Їжа, яку заборонено вживати юдеям, називається трефной їжею.

При виробництві кошерних м'ясних продуктів тварини, з яких виробляють корм, мають

- бути жуйними;

- мати роздвоєні копита з глибоким розрізом (велика рогата худоба та дрібна худоба — кози, вівці).

Кошерні птахи — це курки, качки, гусаки, голуби, фазани, перепілки та індики.

Рибу можна їсти тільки ту, яка має плавці та луску (кілька, окунь, блакитна риба, сазан, тріска, камбала, морський окунь, палтус, оселедець, макрель, щука, сардина, лосось, тунець та інші).

окунь, палтус, оселедець, макрель, щука, сардина, лосось, тунець та інші).

Недозволеними до їжі тваринами та продуктами є:

кров;

  • тварини, які мали природну смерть;
<liтварини, які були роздерті дикими звірями;
  • • тварини, які не мають одночасно дві ознаки, а це — свиня, кролик, верблюд, кінь, ведмідь, собака;
  • • риба та морепродукти, які не мають плавців та луски, заборонені для вживання. (дельфіни, кіти, акули, зубатки, скати, вугрі, миноги, молюски, омари, кальмари, креветки, равлики, ракооподібні);
  • • хижі птахи (сова, орел, пелікан та інші)

З 50-х років минулого століття існує загальний міжнародний товарний знак кошерної їжі - літера «U» або “К” у колі, які підтверджують кошерність продукту. Товарний знак кошерності (ехшер) зареєстрований торгівельною маркою та охороняється законодавством.

Текст на ехшері написаний на мові івріту. Право ставити ехшер належить раввіну, який і підтверджує кошерність конкретного продукту.

У складі кормів «Happy Dog», «Happy Cat» немає свинини та її компонентів, не використовуються гормональні, наркотичні, психотропні препарати. Є певні вимоги до сировини, яку використовують у виробництві та до персоналу, виробничих приміщень, транспортних засобів, спецодягу, упаковки та маркуванню.

Ми використовуємо висококоякісну сировину та інгредієнти, які можна вживати людині!

Харчування тварини — питання довіри до виробника, а сьогодні — це найважливіше, ніж ніколи!

Алергії – ключові моменти та практичні поради

Ми дуже часто стикаємося з харчовими алергіями у своїй практиці. Тому зібрали у цьому розділі поради для Вас.

Алергія-підвищена чутливість до деяких речовин. Це — гіперчутливість імунної системи, яка надає неправильну, надлишкову відповідь на безпечну для організму речовину.

Харчова алергія – підвищена чутливість імунної системи до компонентів корму.

Алерген– речовина, яка викликає алергічну реакцію. У випадку харчової алергії це можуть бути основні інгредієнти раціону, частіше білкової природи (скажімо, курка або яловичина), а також добавки, які використовуються у кормах.

Кормова нетерпимість– нетерпимість іншої, неіммуної природи. Вона не пов'язана з чутливістю организму, а викликана фізіологічною неможливістю засвоювати (через відсутність ферментів) або входити у контакт з іншою речовиною. Наприклад, у шоколаді є теобромін, який не терплять собаки, він для них токсічний.

Алергія – явище індивидуальне, у кожного собаки вона розвивається на власний алерген, тому кожен випадок є більш-менш унікальним. То ж можна говорити тільки про схильність до алергії певної породи, а не до алергенів! Ми часто чуємо від власників собак: «У всіх тварин нашої породи є аллергія на курку!» «Собаки нашої породи - алергіки, їм не можна вживати корм з кукурудзою!» Можливо. Проте кожен випадок потребує індивідуальної консультації у ветеринарного лікаря-дієтолога.

Алергія – явище, яке було набуто, тобто - щоб алергія розвинулася, потрібен час. Цуценя не народжується з алергією. Але у нього може бути схильність до алергії. Імунна система у цуценят розвивається разом з усім організмом, і на початку життя ще не повністю функціонує, як у дорослих собак. Тому такий збій, як алергічна реакція, у цуценят спостергіється дуже рідко.

До півроку може бути шкіряна реакія у вигляді свербіжу, через харчування кормом з високим вмістом білка, але не треба цей свербіж плутати з алергією. Якщо виник свербіж, не поспішайте робити висновки про алергію. Спочатку запропонуйте своєму улюбленцю корм з меншим вмістом білка - Медіум Юніор або Максі Юніор - та спостерігайте за цуценям кілька тижнів. Є ймовірність, що свербіж послабшає, а потім зовсім зникне.

Алергія – явище накопичувальне. Імунна система деякий час стикається з алергеном і тільки тоді виробляється алергічна реакція. На новий продукт алергія не виникає, тому що імунна система з цим продуктом не знайома.

Алергени - розповсюджені в інгредієнтах раціону собак. Найчастіше алергію викликає курка. Зараз для наших собак є дуже великий вибір кормів, тому собака протягом життя може й не вживати корм з куркою. І тоді виникає зворотній ефект — гіпоалергенний продукт, такий, як курка, не викликає алергію, а інші — викликають. Харчова алергія може виявлятися у двох формах — кишковій та шкіряній. Для кожної форми характерні свербіж, почервоніння шкіри, висип та хронічний отит (запалення вуха). Кишкова — це, як правило, діарея та метеоризм.

Симптоми алергії перетинаються з численними іншими захворюваннями, які необхідно виключати. При шкіряній симптоматиці це можуть бути шкіряний кліщ, блохи, алергія на слину блохи, бактеріальні та грибкові інфекції, атопічний дерматит, контактний дерматит, алергія на лікарські препарати, гормональні порушення, нехарчова алергія, особливості шкіри (м'які складки породи шарпей). Якщо є кишкові негаразди, то слід, разом з лікарем, виключити інфекційну природу, недостатність підшлункової залози, дисбаланс кишкової мікрофлори. Можуть бути також дієтологічні причини: надлишок вуглеводів або білки, які важко засвоюються.

Лікування та діагностика усіх випадків алергії проходить через практичний досвід. Єдине ефективне лікування алергії — усунення алергену. У випадку харчової алергії важливо правильно підібрати дієту, яка складається з продуктів, що не викликають алергію. Для цього чітко розповісти ветеринару про все, що отримував Ваш собака до цього — який корм, які ласощі, що вживала тварина з домашніх продуктів. Все має значення.

Наступний крок - використання гіпералергенної дієти. Конче необхідно знати кілька простих правил її використання:

1. Дієта призначається на 8 тижнів – тільки через якийсь час можна оцінити позитивний вплив дієти (особливо при шкіряній формі). Якщо реакція збільшується, слід одразу скасувати цей корм.

2. Крім дієти собака не повинна більше нічого отримувати. Ані шматочка хліба зі стола, ані чого з вулиці. Тільки дієта та вода. Інакше неможливо оцінити ефективність дієти (наприклад, при алергії на глютен, який є у злакових). Достатньо лише крихти хліба, щоб алергія знову повторилася. Жувальні кості, вітаміни, деякі ліки також під забороною.

3. Якщо маємо негативний ефект і алергію виключити не можна, значить ви у лікуванні собаки не дотримувались суворої дієти.

4. Якщо маємо позитивний ефект, слід переконатися, що реакція була саме на попередній корм. Поверніться до нього і знову перевірте, чи буде на нього реакція. На практиці ані лікар, ані власник не хочуть повертатися до проблеми та повторювати мордування собаки. І все ж таки це треба зробити.

Будь яка зміна корму викликає в організмі, як правило, позитивні зсуви, за рахунок оновлення внутрішнього середовища та зміни умов, які активізують обмінні процеси. За рахунок цього загальний стан та симптоми можуть поліпшитися. Чи були минулі симптоми дійсно харчовою алергією - варто проаналізувати разом з лікарем-дієтологом. На жаль, навіть якщо дієта спрацювала, це ще не означає, що проблему вирішено назавжди.

Як ми вже писали, алергія – явище набуте. Тому продукти, які раніше не викликали алергії, можуть спровокувати алергію пізніше. І тоді знадобиться новий підбір корму. Щоправда слід відзначити, що імунна система у собак має відносно коротку пам'ять. Якщо у раціоні собаки відсутній алерген протягом року, то він може вже й не сприйматися, як небезпека. З цієї ж причини і щеплення собаці потрібно робити раз на рік: щоб не слабнув імунітет, імунную пам'ять слід відновлювати.

Алергия – це захворювання, яке завдає багато страждань собаці, тому до лікування алергії слід ставитися серйозно. Але не треба впадати у відчай, бо у кожному випадку завжди можна знайти вихід.

Харчування собак

Хоч собака є CARNIVOREN (м'ясоїдний вид), у дикій природі собака або вовк їдять не тілько м'ясо здобичі, а й усю здобич цілком. . Особливо охоче вони їдять нутрощі, шлунок, кишківник з частково перетравленими травами та рослинною їжею. Це - не тільки баластні речовини, а й джерела мікроелементів, ефірних олій, вітамінів тощо. Дикі тварини багато рухаються та живуть в екстремальних умовах (великі ареали проживання, здобич отримує не кожен день, є необхідність захищати зграю та життєвий простір від ворогів і та інше).

Наш собака сьогодні існує комфортно та затишно. Її умови життя в остані десятиліття змінилися. Собаки пристосувалися к нашим власним високим стандартам життя – разом з усіма його негативними наслідками. Через знижену активність та надмірне годування, собаки, як і люди, схильні до хвороб цивілізації: хвороб серцево-судинної системи, надлишковой ваги тощо.

Раніше було інакше: собак використовували в основному для роботи (собаки вартові, собаки для полювання). Це означало, що собаки були більш здоровими та працювали, щоб забезпечити себе їжею. «Собаки-компаньйони», яких зараз тримають заради спілкування, не були раніше розповсюджені. Харчування собаки було спартанським: раціон - скудний (приватне утримування собаки було привілеєю!) та частіше складався із залишків з людського столу або з відходів бойні. Чимало собак самостійно знаходили собі їжу. Це могли бути миші, кролики, відходи.

Сьогодні обставини змінилися: зараз сімейных собак стало набагато більше, ніж дійсно робочих собак, а розмаїтість порід — дуже велика. Часто наш вихованець - обмежений в активному русі та отримає надто калорійну або незбалансовану їжу. В результаті — збільшується кількість захворювань.

Робити профілактику, але як? Є три ключових моменти, які усім нам обов'язково слід дотримуватись: : умови утримання собак мають бути оптимізовані (не тільки виходити із собакою на вулицю, щоб вона зробила “свої туалетні справи”, а й активно займатися з нею на прогулянках! Відповідальна робота по розведенню та, нарешті, оптимізація харчування - допоможуть змінити умови життя вашого собаки, щоб він жив до похилого віку і був здоровим та щасливим.

Загальне

«Повноцінний корм» - це збалансований корм, який запезпечує середньостатистичного здорового собаку усіма необхідними поживними речовинами, вітамінами, мінералами та мікроелементами.

«Додатковий корм» має бути доповнений іншими кормовими засобами, щоб в результаті був збалансований раціон (наприклад, якщо годуєте собаку м'ясом, необхідно ще доповнювати кормом у вигляді пластівців або рисом з вітамінами, мінеральними речовинами та мікроелементами, за необхідністю — жир у правильному співвідношенні.

«Вологий корм» - це консерви. Він складається на 80% з води. Тому собаці потрібна велика кількість вологого корму, щоб забезпечити усі її потреби.

«Сухий корм». Вологи в ньому - невелика кількість (усього 8-10%). Тому відсотковий вміст протеїну та жиру значно більший. То ж тварині необхідна невелика кількість сухого корму, яка відповідає добовій нормі потреб вашого собаки. Варіант із сухим кормом — більш вигідний. Але вода у мисці тварини має бути постійно. Сухий корм можна розмочувати перед годуванням.

«Домашня їжа» дуже дорога, якщо робити все правильно. Раціон має бути збалансований та складений відповідно з потребами собаки. Їжу слід доповнити вітамінами, мінеральними речовинами та мікроелементами. Важливо правильно розрахувати їхню кількість. Ви можете використати вітамінізовані та мінералізовані пластівці.

Як визначити якість сухого корму?

В першу чергу якість корму залежить від якості сировини. Тому слід звертати ретельну увагу на упаковку, де вказано, яку сировину використано. Сировина низької якості прихована під загальними позначками. Наприклад: «м'ясотваринні продукти» або «злаки та рослинні продукти». Подібні узагальнення не дають точної інформації про те, м'ясо якої тварини вміщує цей корм - яловичину, ягня або курку, і яке там є зерно - пшениця, кукурудза або ще щось.

І навпаки, у кормі для собак, який вироблений з високоякісної сировини, чітко вказано, з м'яса якої тварини або з якої рослини цей корм виготовлено. Така «детальна декларація» орієнтована на споживача, тому що в ній окремо вказаний кожен продукт.

Вартість корму, який вироблений з високоякісних інгредієнтів, набагато вище. Чим краще якість сировини, тим краще перетравлювання цього корму! А це означає, що для харчування собаки високоякісним кормом та для задоволення усіх її потреб мають бути меньші добові дози.

Потреби у протеїні якісний корм забезпечує за рахунок використання найкращої тваринної білкової сировини, м'ясного борошна. М'ясне борошно виробляють на м'ясопереробних підприємствах. М'ясне борошно не слід плутати з «тваринним борошном»! Рослинні білкові екстракти, такі, як соя, у високоякісних кормах - не використовується. Ці білкові екстракти є замінниками дорогої тваринної сировини.

Не використовуються підсилювачі смаку (глюкоза, цукор, карамель та штучні ароматизатори). У високоякісних продуктах немає барвників, які можуть викликати нетерпимість корму (шлунково- кишкові або шкіряні проблеми).

З цієї ж причини для стабілізації жирів (щоб корм, особливо влітку, не ставав прогірклим) у високоякісній продукції використовуються антиоксиданти, які тварина добре сприймає. Антиоксиданти, як і барвники, - це ЄС-добавки. Їх можна використовувати згідно допуску Європейської Спілки для продуктів, щоб, наприклад, продовжити термін придатності.

Оскільки існує безліч ЄС-добавок, які відрізняються між собою, необхідно звертати увагу на те, які саме добавки використовує той чи інший виробник. Для чутливих тварин важливо із ЄС-добавок використовувати «антиоксиданти на основі вітамінів». Ці вітаміни — стійки до впливу температур. Їх добре сприймають тварини. На жаль, не всі виробники надають інформацію про використання ЄС-добавок.

Філософія HAPPY DOG:

- виняткове використаня найкращої сировини з гарантією походження: наприклад, злаки від місцевих господарств, ягня - з Нової Зеландії та Австралії, кролик - із Франции, лосось з Німеччини та Франції, рис - з Італії.

- відсутність білкових екстрактів (без сої!) Купуючи сировину, ми звертаємо увагу тільки на генетично немодифіковану сировину!

- антиоксиданти на вітамінній основі, відсутність штучних барвників, ароматизаторів та консервантів - натуральна різноманітність при складанні рецептури.

- різні види продукції для різних потреб - HAPPY DOG Natural Life Concept (для оптимізації обмінних процесів, підвищення активності та імунного захисту).

- завдяки політиці нашої фірми та філософії підприємства — максимальна відкритість у відношенні до рецептур та походження сировини.

Який собака - такий і корм?

Ключові слова: «харчування у відповідності з потребами»

Цуценя:

У всіх цуценят, особливо у перші місяці життя, потреби у білках та жирі — підвищені. Також важливо збалансоване співвідношення мінеральних речовин! При харчуванні повноцінним кормом для цуценят для запобігання надлишку, скажімо кальція чи вітаміна Д3, варто не давати собаці добавки мінеральних речовин!

Не можна годувати собаку у необмежених кількостях! (годувати собаку слід не стільки, скільки вона захоче, а стільки, скільки їй належно).

Визначаючи ідеальну кількість корму –особливо для цуценят, які швидко ростуть, та для великих цуценят, орієнтуватися слід на відповідний вік та «нормальну вагу» породи, а не на фактичну вагу цуценяти. Якщо таких цуценят годувати відповідно з їхньою актуальною вагою, можна спровокувати ще більший ріст!

При харчуванні цуценят середніх та великих поріднеобхідно з 5-6 місяців (після зміни зубів) стежитиза помірним вмістом білка у кормі В цьому віці найбільша фаза росту майже закінчилася, і потреби у протеїні поступово знижуються. Надлишкове годування може нашкодити формуванню кісток, суглобів та зв'язок. Тому в цьому віці рекомендовано перевести цуценя на корм для юніорів з помірною кількістю протеїну.

Послідовний підхід до харчування - дуже важливий! Харчування тісно пов'язано з вихованням та субординацією у “зграї”! Порада: давайте ласощів так мало, наскільки це можливо. Не давайте ласощі просто так, а тільки - за досягнутий результат, не годуйте зі столу, притримуйтесь суворого режиму годування, забирайте миску післе того, як собака закінчив їсти.

Цуценя, особливо великих порід, схильні до переїдання. Через це вони можуть набрати зайву вагу або надто швидко рости. Це може спричиняти перевантаження усіх м'яких кісток, хрящів, суглобів та зв'язок і, в результаті, як наслідок, можуть виникнути проблеми формування кісткової тканини та пошкодження хрящевих клітин. І тоді виникає порушення розвитку суглобів (особливо ліктьового, плечового і тазостегнового) і собака починає кульгати. Часто ці порушення - настільки серйозні, що, незважаючи на лікуваня (інколи оперативне), тварина на тривалий час втрачає активність, що погіршує якість її життя.

Спеціальний корм для цуценят:

Прикорм можна починати з каш для цуценят або одразу розмоченого та подрібненого корму для цуценят. Потім цуценят годують розмоченими гранулами, але вже не треба перетворювати їх на пюре. Пізніше (з 3-4 місяців) можна перейти на сухі гранули.

Дрібні породи (вага дорослого собаки до 10 кг) - з 4 тижня до 12 місяців Mini Baby & Junior

Середні породи (вага дорослого собаки - 11-25 кг) - з 4 тижня до 5 місяців включно Medium Baby, з 6 місяця до 15 місяця Medium Junior

Великі породи (вага дорослого собаки — більше 26 кг) — з 4 тижня до 5 месяців включно Maxi Baby, з 6 місяця до 15 місяців Maxi Junior

Перехід на корм для дорослих собак: дрібним породам - у 9-12 місяців, середнім породам - у 12-15 місяців, великим породам - у 15-18 місяців.

Дорослий собака:

Корм підбирається в залежності від віку, навантажень та індивідульних особливостей обміну речовин. При індивідуальній чутливості можна відхилитися від цієї рекомендації. (Наприклад: при алергії – Супрім Африка, Ірландія або Нова Зеландія, при проблемах з травленням – Едалт Медіум, Едалт Максі, при надмірній вазі — Лайт).

1. Дорослий собака з нормальними потребами в енергії (2 години активності на день, нормальним темпераментом та гарною кондицією) - ADULT MEDIUM або MAXI SUPREME Irland, SUPREME Neuseeland, SUPREME Africa, NATURCROQ Balance з домашнім сиром, NATURCROQ XXL.

2. Дорослий собака з підвищеними потребами в енергії (багато рухається, живий темперамент), спортивним собакам в момент підвищених навантажень, наприклад, чемпионатів, під час пологів та лактації або у відновний період після захворювання - FIT&WELL Sport, NATURCROQ Active.

3. Собакам зі зниженими потребами в енергії (мало рухається, спокійний темперамент, схильність до надлишкової ваги, а також після кастрації - FIT&WELL Light, SUPREME Toscana, NATURKOST

4. Дрібним, активним та надто темпераментним собакам (високий рівень обміну речовин — (збільшені потреби ) - Adult Mini, SUPREME Mini Neuseeland, Mini Irland, Mini Africa, Mini Senior, Mini Light.

5.Собакам похилого віку (дрібні породи з 8-10 років, великі породи з 6-8 років - FIT&WELL Senior, NATURCROQ Senior.

Загальні поради з харчування:

Собаку, який росте, треба годувати правильно.

«Рекомендації з харчування» на упаковці вважайте відправною точкою для розхрахунку добової норми відповідно з потребами. Це означає, що слід звертати увагу на активність, умови утримування, індивідуальне засвоювання кормів. (Кастровані тварини, у яких змінився обмін речовин, мають схильність до надмірної ваги. Для них кількість корму можна знизити).

Краще годувати по мінімальній нормі, ніж її перевищувати.

Оцінювати потреби тварини слід об'єктивно. Один візит на тиждень на тренувальний майданчик ще не робить Вашого «Рекса» спортивною собакою з підвищеними потребами в енергії. Контролюйте вагу частіше.

З віком собаки набирають вагу, бо знижується їхня активність. Тому літніх собак переводять на полегшений раціон. Завдяки зниженому вмісту білка та жиру такий корм щадно діє на послаблені печінку та нирки.

З 6-8 років щоденний аналіз крові з перевіркою функцій внутрішніх органів надає можливість вчасно виявити захворювання, на які можна позитивно впливати за допомогою дієти, наприклад, ниркової дієти Happy Dog..

НЕ ГОДУЙТЕ СОБАКУ КІСТКАМИ! (небезпека непрохідності кишковика, запорів, діареї).

По можливості обмежуйте вживання ласощів. У великих кількостях вони зсувають баланс поживних речовин. І ласощі мають бути якісними (без ароматизаторів, барвників та консервантів).

Переходити на новий корм слід поступово. Перехід на новий корм слід поступово, додаючи його до попереднього корму, і, з кожним днем, збільшуючи кількість нового корму, зменшувати попередній.

Будьте послідовні! Ви ж не кажете дитині: «Не можна їсти так багато цукерок!» або «Їж, що тобі пропонують!»

Факт: при годуванні сухим кормом почуття насичення собака відчуває приблизно через півгодини. Тому не треба давати велику кількість корму, думаючи, що собака ще не наївся. Якщо собака залишає частину корму в мисці, можливо, ви запропонували їй забагато їжі. Завжди стежте, щоб у собаки була свіжа вода! Можна розмочити сухий корм перед годуванням у теплій воді (50-60 С) протягом кількох хвилин. Це рекомендовано для тварин з чутливим шлунком.

Стисло правила такі:

- - годувати відповідно потребам.

- оцінювати потреби реально

- бути послідовними

Годувати зі знанням справи!

Декларація

Що це означає?

Тваринне борошно та м'ясне борошно

-Тваринне борошно: сировина від різних тварин, яку висушено та перемелено на підприємствах переробки тваринної сировини, зараз заборонена до використання в ЄС.

- М'ясне борошно («борошно з м'яса птиці», «борошно з м'яса ягняти» тощо) — сировина від тварин, які придатні для харчування людини, сортується на м'ясо-тваринних підприємствах та переробляється на борошно.

Детальна декларація

- Інгредієнти у порядку зменшування ваги:

Ячмінь, лосось (11%), кролик (10%), цільнозерновий овес (7,5%), пташиний жир, картопляне борошно (2,5%), фосфат кальцію, пульпа цукрового буряка, гідролізат печінки, яблучна пульпа (1 %), цільне яйце, хлорид натрію, дріжджі, хлорид калію, морські водорості, насіння льону, ячмінь (ферментований, 0,2%), м'ясо молюска (0,05%), артишок, кульбаба, імбир, березовий лист, кропива, шалфей, коріандр, розмарін, чебрець, корінь солодки, ромашка, паростки в'яза, черемша (усього сухих трав: 0,16%)

Групова декларація

- Інгредіенти у порядку зменшування ваги:

М'ясо та тваринні субпродукти, зерно та рослинні продукти, мінеральна суміш, вітамінна суміш

Приклад: Happy Dog Supreme Sensible Nutrition Irland

- Інгредієнти в порядку зменшування ваги:

Ячмінь, лосось (11%), кролик (10%), цільнозерновий овес (7,5%), пташиний жир, картопляне борошно (2,5%), кальція фосфат, пульпа цукрового буряка, гідролізат печінки, яблучна пульпа (1 %), цільне яйце, хлорид натрію, дріжджі, хлорид калію, морські водорості, насіння льону (0,2%), ячмінь (ферментований (0,2 %), м'ясо молюска (0,05 %), артишок, кульбаба, імбір, березовий лист, кропива, шавлія, коріандр, розмарин, чебрець, корінь солодки, ромашка. паростки в'яза, черемша (Усього сухих трав - 0,16 %)

- - Склад: сирий протеїн - мін. - 21%, сирий жир - мін. 10%, сира клітковина - макс. 3,0%, сирий попіл - макс. 7,5%, вологість - макс. 8%

Який вміст вуглеводів?

100 (%) - 21 - 10 - 3,0 - 7,5 - 8,0 = 50,5 %

Приклад: Ягня та рис (фірми X)

- Інгредіенти у порядку зменшення ваги: м'ясо ягня висушене (26%), рис, рисове борошно, рисовый шрот, рисовий глютен, соняшникова олія, мінеральна суміш, вітамінна суміш.

- Склад: сирий протеїн - мін. 22%, сирий жир - мін. 10%, сира клітковина - макс. 3 %, сирий попіл - макс. 7%, вологість - макс. 8%

Який вміст вуглеводів?

100 (%) - 22 - 10 - 3,0 - 7,0 - 8,0 = 50 %

Тема: вміст «м'яса» та вміст вуглеводів.

- Вміст білка та вуглеводів залежать від рецептури призначення продукту.

Корм для собак похилого віку та полегшені корми вміщують значно менше протеїну (м'яса) або жиру і, за рахунок цього - більше вуглеводів.

Корм для цуценят та активних собак вміщує більше протеїну («м'яса») та жиру і, відповідно, менше вуглеводів.

- У рецептурах якісних кормів не використовуються рослинні білкові екстракти. Це означає, що 90% білка виробляється з тваринної сировини.

- Тільки продукти вузького призначення (монобілкові корми) або рецептури з підвищеним вмістом білка у сухому кормі (корм для активних собак та цуценят) мають у складі джерела білка на першому місці.

- Вміст м'яса (білка) НЕ є критерієм якості корму.

- Якість джерела білка визначається з декларації:

«м'ясне борошно» (висушене та перемелене м'ясо тварин, яке придатне в їжу людини) — найкраща доступна на ринку якість, вміщує лише незначну частину хрящів, кісток та сполучних тканин. Тому цей продукт добре засвоюється.

Як визначити якість корму для собак?

Про якість корму можна зробити висновок з інформації, яку виробник вказує на упаковці. Там під заголовком «Інгредієнти» перераховано продукти, які використані виробником для виготовлення корму. Виробник може вказати інгредієнти в “груповій, узагальненій декларації”, де продукти вказуються по групах сировини («м'ясо та тваринні субпродукти, злаки та рослинні продукти…»). Але виробник може ретельно описати усі використані інгредієнти, як у кулінарному рецепті: «кукурудза, ягня (13%), лосось (9%), рис, птиця (5%), картопля, пульпа цукрового буряку, гідролізат печінки, яблучна пульпа (1,1%), пташиний жир, оливкова олія (1%), цільне яйце, натрія хлорид, дріжджі, калія хлорид, морскі водорості, насіння льону (0,2%), ячмінь (ферментований) 0,2%, м'ясо молюска (0,05%), екстракт кісточок червоного винограду, плоди бузини, артишок, кульбаба, чабер садовий, майоран, імбир, розмарин, шавлея, чебрець, березовий лист, кропива, плоди анісу, васильок, плоди фенхеля, квіти бузини, квіти лаванди, коріандр, ромашка, паростки в'язу, корінь солодки, черемша. Це і є «детальная декларация»: продукти вказуються у порядку зменшення ваги. Проте не слід робити поспішних висновків! Корм не буде легко засвоюватися тільки тому, що «мясо» вказано у списку на його початку! Сухий корм завжди вміщує відносно велику кількість вуглеводів (злаків), які у природі потрапляють в раціон хижака з тим, що є у шлунку чи кишківнику його здобичі. Ці вуглеводи є джерелом швидкодоступної енергії, і саме вони дають тварині почуття насиченості. Корм для тварин з нормальною активністю вміщує, як правило, біля 50% вуглеводів. Щадні рецептури для собак похилого віку, зі зниженою кількістю білка та жиру, автоматично вміщують більшу кількість вуглеводів (майже 60%). Тільки в рецептурах з високим вмістом білка (наприклад, для активних собак або цуценят) можна побачити «м'ясо» на початку списку, оскільки у такому кормі вуглеводів менше. Або в рецептурах, в яких мало інгредієнтів та таких, що вміщують лише одне джерело білка, наприклад, ягня-рис. Тут ягня може потрапити на початок списку, незважаючи на високий вміст вуглеводів, тому що рис є в кількох інгредієнтах (рисове борошно, рисовий шрот тощо.).

Отже: завжди слід звертати увагу на те, для яких собак цей корм призначений (для цуценят, активних собак, собак похилого віку або собак із зайвою вагою), а потім перевірити, чи вміщує рецептура кілька видів м'яса та риби, як це буває у природньому натуральному різноманітному раціоні. Тоді кожен вид м'яса вказано окремо і не потрапляє на перше місце.

Інформація про вітамін К3

Дорогі любителі тварин!

Ми, як всі виробники кормів, протягом 30 років використовуємо невеликі кількості вітаміна К3 (1,5 мг/кг), щоб продукт добре зберігався.

Тема вітаміна К3 обговорюється власниками тварин часто дуже емоційно. При цьому вони не забувають, що «шкода» будь-якої речовини — це питання дозування, яке також залежить від того, як (з кормом чи у вигляді ін'єкцій) потрапляє речовина і для кого вона. («Все у світі є отрутою — і лише доза визначає отруйність»). Так, наприклад, смертельно небезпечним може бути недолік води або надлишок солі.

Меньш відомо, що отрута мишак у малих дозах є закріплюючим засобом, або що «людська» доза ланітопа – препарату для серця людей та тварин – може вбити собаку. І що дозування для людини та собаки абсолютно різне. Чому? Тому що у людини та тварини — різні речовини по-різному перетравлюються!

Якщо у вас є запитання, ми відповімо на них!

С найкращими побажаннями

Кріста Корнелія Гюнтер

Ветеринарный врач HAPPY DOG HAPPY CAT Service-Abteilung Gartenstrasse 3, 86517 Wehringen Tel.: 08234 – 96 22 418, Fax: - 96 22 8418 E-Mail: beratung@happydog.de

Порушення опорно- рухового апарату

Порушення опорно- рухового апарату

Причини

- викликані годуванням (недолік, незбалансоване харчування, перегодування, надлишок білка у кормі, надлишок вітаміна Д3 та кальцію)

- надмірні навантаження (надто швидкий рост, спорт з великими навантаженнями)

- вивихи, розтягнення, ізнос (наприклад, при артрозі), забиття, перелами

- уроджена схильність до розвитку хвороби або порушення (наприклад, дисплазія)

- годувати цуценят та юніорів, схильних до хвороб опорно-рухової системи, слід помірно! (так багато, скільки необхідно, і так мало, наскільки можливо!)

- не перегодовувати та стежити за вмістом білка (для великих порід до зміни зубів - до 29%, після – 23%).

- під час росту — не давати жодних добавок, як додаток до повноцінного корму, без рекомендації ветеринарного лікаря

- для профілактики та при підозрі - призначається курс спеціалізованого препарату (Артрофіт)

- під час великих перевантажень: курс спеціалізованого зміцнювального препарату.

- використання збалансованого та повноцінного раціону.

- при загостреннях: вигул на поводку (до 8 днів), зниження кількості корму, курс препарату Артрофіт: на початку — у збільшених дозах, через 2 тижні - дозування можна поступово зменшити до норми. Поступово збільшувати активність, поступово підбирати кількість корму.

- При хронічних проблемах:

- Якщо є кульгавість — обов'язково відвідайте ветеринарного лікаря.

Рекомендації з харчування:

- Для дорослих собак: FIT&WELL ADULT или SUPREME Sensible с невеликим вмістом енергії (уникати надмірної ваги!)

- Для собак похилого віку: FIT&WELL Senior или Light (при надмірній вазі) или NaturCroq Senior + Arthrofit (курсом або тривалий час у знижених дозах)

- Для молодих собак великих та гігантських порід: корм Maxi Junior з новозеландським молюском (уникати надмірної ваги!)

- при необхідності: доповнити Артрофітом

Собака з надлишковою вагою

От це й сталося! Взагалі-то ми помітили, але поки що не сприйняли серйозно, що наш «красунчик» трішечки і дуже мило додав у вазі. І нам сказав ветеринарний лікар: «Треба терміново щось робити, інакше далі буде щось менш приємне!» Звичайно, він мав рацію. Це ж не тільки смух... Коли ми гладимо нашого улюбленця, ми вже не відчуваємо його ребер. А коли собака подорослішає і буде менше рухатись, ніж раніше, ситуация погіршиться ще більше… Раніше він був таким худим! І таким невгамовним! Власне все почалося після кастрації. Але він був нестерпним! Постійна гонитва за “дівчатами”…

Вам це знайомо?

Так або дуже схоже звучать усі історії на початку виникнення проблем з надмірною вагою у собаки! Якою б не була причина — кастрація чи може відсутність часу на довгі прогулянки, - схема завжди одна: собака набирає вагу непомітно, і раптом зайва вага стає не просто милим недоліком, а загрозою для здоров'я! Що робити? Бідолашний! Він завжди такий голодний! І їсть він зовсім небагато! Чесно! Він їсть не все підряд, інколи — справжній вередун! Дамо кілька порад, щоб вам було легше залишатися послідовним — заради вашого собаки!

Кругла собака - оце питання!

Звичайно, хто з нас може похвалитися ідеальною вагою? Але ми все ж таки знаємо, що надто великий шар сала шкодить здоров'ю. Спина, суглоби, серце, кровообіг, печінка… І замкнуте коло: чим більше зайвих кілограмів, тим повільнішою стає людина. І собака в такому випадку - теж не виключення!

Спочатку домовимося: ніхто не годує собаку спеціально для того, щоб він став товстим! Але кожний собака з надлишковою вагою був колись худим! Отже, що сталося? З різних причин (агресія проти представників свого полу, втечі, тічки, удавана вагітність, тощо) настала необхідність кастрації. . Після цієї операції у багатьох собак підвищується апетит і при цьому краще засвоюється корм. Тому й набирають вагу. Або через роботу власника собаки, з особистих причин чи хвороби власника, який не приділяв собаці уваги, час прогулянок , скоротився.

Інколи причиною виникнення надмірної ваги може бути хвороба тварини (хвороба серця, проблеми із суглобами, недостатня функція щитоподібної залози тощо). Процес набирання ваги на початку - завжди прихований! Оскільки ми щоденно спостерігаємо нашого собаку, то нічого не помічаємо. Тільки гості або ветеринарний лікар під час вашого візиту на щеплення собаки можуть помітити зміни та сказати: «Ваш собака погладшав!» - «Не може бути!» - “А коли ви востаннє ставили вашого собаку на ваги? .... «Давно»…

В усіх історіях існує факт, що власники собак нерегулярно контролюють вагу свого улюбленця. І тому, через непоінформованість, кількість корму була такою, як раніше. Але умови змінюються і, відповідно, має змінюватися раціон. Собаку, який не рухається щодня стільки, скільки потрібно, або схильний до набирання ваги, слід годувати обачливо!

Тому:

1.Регулярно (краще один раз на місяць, мінімум — кожні 2 місяці) контролювати вагу! (Маленьких собак можна зважувати на руках. Після зважування разом з собакою потрібно зважитися без собаки. Різниця відповідає вазі собаки.) - Великих собак зважуйте краще у ветеринарного лікаря! Ваш лікар напевно запропонує Вам цю послугу безкоштовно. Крім того, ваш собака зрозуміє, що не кожен візит до лікаря пов'язаний зі страхом!)

2. Годувати за низькою планкою норми!Уявіть собі, що вказані на упаковці норми харчування – це теоретична інформація, якурозраховано на середньостатичну собаку, що активно рухається по 2 години на день. Може бути так, що вашому собаці в її умовах неохідно набагато менше корму! Більше того, вказані норми припускають, що крім цього повноцінного корму, собака нічого більше, крім корму, не вживає! Якщо ви пригощаєте його ласощами, то це — перекуси між їжею, тому вам слід відібрати цю кількість від добової норми основного корму.

3. Найкориснішими ласощам для собаки з надмірною вагою є шматочки овочів та фруктів(яблуко, морква тощо). І, звичайно, це не може бути печіво.

4.Не забувайте, чому так важливо, щоб ваш собака схуднув. Це - для її здоров'я! І коли ви тримаєте собаку на дієті, правильно і послідовно годуєте її, ви зовсім її не мордуєтє. Собака не розуміє, що ви робите для неї добро, вона просто звикає до нових умов.

5. Відволікайте собаку!І для нас також дієта буде сприйматися легко, якщо ми не думаємо постійно про їжу. Коли ваша родина обідає за столом, відведіть собаку в сад, щоб вона не канючила біля столу.

6. Якщо здоров'я собаки дозволяє, попіклуйтеся про збільшення її активності! (їзда на велосипеді у супроводі собаки, тривалі прогулянки тощо.) Нетренованих тварин слід привчати до навантажень поступово! Якщо у вас немає часу, попросіть друзів або родичів. Може бути, сусідська дитина був би щасливий, якби йому дозволили гуляти з вашою собакою!

Оберіть легкий корм с низьким вмістом калорій та низьким вмістом жиру (наприклад, Fit&Well Light або Supreme Toscana). Вміст жиру має бути 5- 7%, але не більше, тому що саме жир – постачальник зайвих калорій. Піклуйтесь про те, щоб зниження ваги собаки було вашою метою. В упаковці з кормом слід вибирати ідеальну вагу, до якої має прийти ваш пес, а не ту вагу, яка є зараз у нього. Інакше і на легкому кормі вага собаки не знизиться, а залишиться на тому ж рівні. Для тварин із сильным ожирінням кількість корму має бути ще меньшою! Якщо собака, незважаючи на дієту, не може схуднути, слід звернутися до ветеринарного лікаря. Можливо, у вашого собаки порушений обмін речовин (недостатність щитоподібної залози).

8. Рекомендуємо відмовитися від самостійного приготування їжі для собаки, якщо ви не змогли зробити індивідульний розрахунок усіх інгредієнтів. Протеїни, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали та мікроелементи мають бути у суворих пропорціях. Незбалансоване харчування протягом тривалого часу має шкідливі наслідки!

9. «Шлях до серця лежить через шлунок» - не допускайте, щоб самостійне приготуваня їжі або бутерброд щодня чи печіво для собаки було єдиною формою спілкування, яку ваш собака б оцінив! Покажіть йому свою симпатію, зверніть на нього увагу! В цьому – основа ще більш щасливого і, перш за все, здорового собачого життя!

Ваша команда HAPPY DOG бажає Вам успіхів!

Надмірна вага у молодих собак

Найголовніше у харчуванні - раціон, який відповідає індивідуальному обміну речовин собаки. Важлива кількість корму, яка вказана на упаковці, важлива потреба кожного окремого собаки! В залежності від умов цуценя або молодий пес можуть потребувати корму у значно меньшій кількості, ніж написано на упаковці.

Є три важливих пункти, які необхідно принципово витримувати при харчуванні собак, особливо молодих, для того, щоб уникнути проблем росту:

2. Уникати великої кількості білка у кормі (особливо після зміни зубів).

3. Не доповнювати повноцінний корм для цуценят мінеральними добавками для кісток та суглобів без медичної необхідності (небезпека надлишку кальцію та вітаміна Д3!)

Якщо собака схильний до надмірної ваги, необхідно звернути увагу на вміст жиру в кормі. Розміри тіла, звичайно, визначені генетично. Але за допомогою потрібного корму та послідовного помірного годування можна регулювати процес досягнення кінцевої ваги. Якщо скорочення корму буде недостатнім, щоб знизити вагу, можна, при необхідності, змішувати відповідний корм для цуценят та юніорів з полегшеним кормом для дорослих собак (наприклад, HAPPY DOG Fit&Well Medium або Maxi або Supreme Toscana), щоб знизити кількість жиру в раціоні. Інколи молодих собак, схильних до зайвої ваги, слід перевести на корм для дорослих собак, із звичайними потребами в енергії, раніше, ніж для собак, які нормально розвиваються (раніше, ніж у 9-12 месяцев). (Наприклад, на HAPPY DOG Fit&Well Medium або Maxi, Supreme Irland, Supreme Neuseeland). Корм зі зниженими білком та жиром (наприклад, HAPPY DOG Fit&Well Light) можна використовувати для годування молодих собак, тілько обмеженим курсом або у суміші з більш калорійними кормами.

Підвищений апетит

Часто зустрічаються собаки з особливо гарним апетитом. Ми б з радістю запропонували корм, який робить таких собак по-справжньому ситими. Але, на жаль, це неможливо. Наші собаки унаслідували від своїх предків - вовків, не тількі поведінку, а й фізічні особливості. І перш за все — це факт, що у вовка, через його образ життя, відсутні рецептори наповнення шлунку. У нас, людей, такі рецептори є. Вони нам надають сигнал, коли шлунок стає наповненим, і ми вже ситі. Вовку, після вдалого полювання, треба наповнити шлунок такою кількістю їжі, наскільки це взагалі можливо. Адже вовк не знає, коли йому доведеться знову спіймати здобич. Тому мати “рецептори наповненості” для хижака не має сенсу у дикій природі. Вовк їсть стільки, скільки дозволяє йому черевна стінка. Для собаки це могло б бути шкідливим, тому що вона веде зовсім інший спосіб життя. То ж для спільного життя з вашим “ненажерливим” собакою ми маємо кілька порад: Пропонуйте собаці корм у кілька дрібних порцій та розмочуйте його теплою водою. Так у нього буде частіше відчуття, що він поїв. Крім того, це — корисно. Якщо собака канючить біля вашого столу, відволікайте його. Скажімо, частіше гуляйте з ним, нехай недалеко, грайтеся із собакою. І давайте собаці інколи яблуко чи моркву між годуванням, якщо, звісно, ці продукти його організм добре перетравлює.

Недостатня вага

Проблема

Недостатня вага

Причина

- - Погане утримання

- - Неправильне харчування

- Стрес

- - Захворювання органів

- Індивідуальна схильність

Поради

- При поганому харчуванні поступово починайте прикорм калорійним повноцінним та збалансованим кормом (декілька разів на день дрібними порціями).

- При високому вмісті вуглеводів та жирів стежте, щоб білка не було надто багато! (Надлишок білка діє на собак, як овес на коней, і тілько стимулює підвищену активність замість того, щоб зробити собаку більш міцнішою!)

- Давайте препарат проти глистів від усіх видів глистів і робіть контрольне дослідження калу кожні 3-4 тижні.

- Якщо одночасно з недостатньою вагою є інші проблеми, наприклад, діарея, зміни на шкірі або недостатність підшлункової залози чи підвищена функція щитоподібної залози, всі ці захворювання слід діагностувати.

- Дуже виснаженим тваринам інколи допомагає тільки кастрація.

Рекомендації з харчування

- Для прикорму, якщо є недостатніть, - Пластівці Мікс, Повноцінні Пластівці, Fit&Well Mini, Medim або Maxi (в залежності від розмірів собаки), Maxi Junior (особливо великим молодим собакам).

Важливо:

Кількість корму розраховувати відповідно з ідеальною вагою! (Якщо собака має вагу 25 кг, а її вага за нормою має бути 30 кг, необхідно розраховуючи добову норму, відштовхуватися від ваги 30 кг). При необхідності корм можна доповнити рослинною олією (оливковою або соняшниковою), щоб підвищити калорійність раціону.

Розбірливі собаки

Розбірливі собаки

Їхні власники вже спробували безліч різноманітних кормів, щоб запропонувати те, що собаці сподобається. Крім зусиль, було витрачено й багато грошей. В результаті власник вирішує, що краще готувати їжу для собаки самому. З овочами, морквою та картоплею... Деякий час «Арчі», «Боня» або «Джина» навіть будуть задоволені. Але за кілька днів або тижнів власник знову ламає голову, що запропонувати своєму улюбленцю для різноманітності, тому що собака знову з'їдає з миски м'ясо, а «корисний рис» залишає. І, звичайно, кожен власник знає, що м'ясо не є зблансованим кормом для собак, а зовсім навпаки: таке харчування може викликати недостатність чогось... Навіть лікарі безсилі знайти можливу причину відмови від корму. Але надія є. Рішення проблеми - послідовний підхід до харчування.

Проблеми!

Спочатку нам потрібно зрозуміти, чого навчився собака протягом своєї “кар'єри” поганого їдця:

1. “Якщо у мене немає настрою їсти цей корм, то увечері я отримаю від свого господаря смачний шматочок, тому що він захоче визначити, чи буду я взагалі їсти чи я захворів!”

2. “Оскільки господар хвилюється, що я нічого не вживаю, то завтра чи післязавтра я отримаю щось особливе! Тільки потрібно трішечки зачекати… “ - Все це може звучати перебільшенням, але вказує на зміст проблеми! Бо чим більше ми намагаємось щось зробити, тим більш розбірливою стає наш собака. Як вийти з цього кола?

Нижче ми пропонуємо цінні поради, за допомогою яких ви зможете за кілька днів перевиховати свого собаку.

1. Вибір високоякісного повноцінного корму, наприклад лінії Happy Dog SUPREME (з урахуванням віку та навантажень). Визначити добову норму (індивідуальна норма, тобто кількість, яку потрібно собаці, може бути меншою, ніж вказано на упаковці, і її слід визначити досвідним шляхом).

2. Пропонувати корм за чітким розкладом: 1-2 рази на день (по можливості — після активної прогулянки, коли у собаки є апетит). Якщо собака не одразу підходить до миски з кормом, через 5-10 хвилин заберіть миску до наступного годування! Нічого більше не давайте! В будь-якому разі ласощі мають бути «крихітними» (будь ласка, зрозуміть це!). І використовуйте ласощі тільки для заохочування за досягнуті результати, наприклад — виконання команди “сидіти” або “до мене”.

3. Якщо собака знову відмовляється від корму, вам слід показати свою наполегливість. І в природі мисливець не щодня може для себе дістати здобич. Тому такі пісні дні у дикій природі - не рідкість. І навіть якщо це звучить жорстоко, ще жодний собака не помер з голоду поруч з повною мискою!

4. Існує хибна думка, що собака не може отримувати однаковий корм, бо не може усе своє життя їсти корм з однаковим смаком. Високоякісний повноцінний корм, підібраний відповідно з віком та навантаженням тварини, оптимально забезпечує усі її потреби! Для досягнення того же результату у приготуванні домашнього раціону, необхідно дуже точно розраховувати кількість усіх потрібних вітамінів, мінеральних речовин та мікроелементів. Різноманітність додають і ласощі.

5. Нам слід пам'ятати, що собака, який живе вдома і давно став членом нашої родини, все ж таки має потреби та поведінку своїх диких предків (навіть симпатичний йоркширський тер'єр, як не дивно це звучить). Нам не можна про це забувати. Якщо ви будете послідовно дотримуватися наших порад, Ваш собака скоро зрозуміє:

- що корм пропонують ненадовго.

- що він отримає знову їжу тільки через деякий час, якщо зараз не з'їсть корм.

що між годуванням не буде стільки ласощів, щоб ними насититися.

що «голодування» не приведе до поступки з боку господаря.

Ми бажаємо Вам великих успіхов!

*Позначення «повноцінний корм» відноситься до тих кормів, які (при годуванні тільки ними)

є достатніми і збалансованими для собаки і забезпечують її всіма необхідними поживними речовинами, вітамінами і мікроелементами.

Проблеми зі шкірою

Проблема:

Шкіряні проблеми - це свербіж, екзема, лупа тощо.

Причина:

- часто: добавки в кормах та у ласощах.

- часто: надто високий відсоток білка у раціоні.

- недостатня кількість жирів, жирних кислот в організмі (однобокий раціон, низький рівнь обміну речовин)

- паразити, особливо блохи

- бактеріальна інфекція шкіри - алергічні проблеми (див. вище)

- захворювання внутрішніх органів

- при свербіжі також часто — запалення параанальних залоз.

Поради:

- позитивний результат дає корм з низьким рівнем білка.

- доповнити корм курсом соняшникової олії та свинячого жиру у рівних пропорціях (додавати 1 ч.л. цієї суміші на 500 г корму) - протягом 1-3 місяців.

- регулярне застосування засобів від блох, щоб виключити наслідки алергії на блох.

- обстежити собаку у лікаря на хвороби внутрішніх органів, алергію тощо.

Рекомендації:

- Продукція Supreme - FIT&WELL Light

- вживати курсом добавки Хаар Спеціал або Мультивітамін Мінерал

якщо є підозра реакції на високий білок у кормі для цуценят, спробувати змінити на корм зі зниженим вмістом білка, наприклад, цуценят дрібних порід перевести на Едалт Міні, цуценят середніх порід - на Медіум Юніор, цуценят великих порід - на Максі Юниор.

Проблеми з шерстю

Причини:

- недостатня кількість ненасичених жирів та жирних кислот

- недостатнє забезпечення високоякісними білками

- недостатня кількість біотину /цинк /, вітаміну А, недостатня активність обміну речовин ( линяння, що затягнулося).

- латентне порушення обміну речовин

- грибкова інфекція - паразити (зовнішні — блохи та кліщі; внутрішні — глисти).)

- Гормональні порушення

- Наслідки кастрації

- Індивідуальна схильність

См. також: нетерпимість кормів. Харчувальні алергії./p>

Поради: Обстежити кал!

регулярно застосовувати засоби від блох (щоб усунути наслідки алергії на блох)/p>

- не годувати сирими яйцями, бо через деякий час може виникнути недостача біотину! Можна давати не більше одного яйця на тиждень!

Щоб уникнути недостачі у важливих вітамінах, мінералах та мікроелементах, замість домашнього корму краще віддати перевагу якісному збалансованому повноцінному корму. І тоді вже не треба буде розраховувати раціон кожного конкретного випадку.

Перевірити собаку на гормональні порушення та грибкову інфекцію, щоб виключити їх з причин, які провокують проблеми з шерстю.

Рекомендациї:

в залежності від віку та навантажень:

- HAPPY DOG Supreme с LifePlusConcept®

- застосовувати курсом добавки Хаар Спеціал або Мультивітамін Мінерал

- при харчуванні домашніми раціонами додавати Мультивітамин Мінерал/p>

Шерсть фарбується

Фарбування шерсті може бути з різних причин:

Одне з явищ – порфіринове фарбування шерсті. Воно буває на морді, частіше біля вуха, на лапах, в зоні геніталій та в частинах тіла, які сверблять або які собака вилизує. Фарбування викликано продуктами обміну міоглобіну та гемоглобіну. Ці продукти походять від речовини, яка фарбує кров та м'язи у червоний колір, і виділяються зі слиною та фарбуються у присутності кисню у червоно-коричневий колір. А якщо простіше, то там, де шерсть торкається слини та іншої рідини організму, вона фарбується. Вихід: витирайте після кожного годування вологим рушником морду та “бороду”. Крім того, буває фарбування шерсті у червоний колір на спині. Це ніяк не пов'язано з тим, що у кормі - багато міді. Ц- просто стара шерсть, яка не змінилася під час линяння. Стара шерсть фарбується у червоний колір на кінчику волосини. І це - звичайне явище не тільки у білих собак, а й у чорних. Якщо би причина була у неякісному кормі, то шерсть фарбувалася б біля кореня волосини. Якщо собаку годують правильно і якісним кормом, який підходить до віку та навантажень, (наприклад, будь-яким продуктом лінії HAPPY DOG Supreme), а проблема з фарбуванням шерсті все одно залишається, можна припустити, що існують латентні обмінні порушення. Таке буває у тварин, схильних до цієї проблеми, у спекотну погоду, під час пологів та годування цуценят, під час линяння. Має сенс запропонувати собаці курс кормових добавок для шерсті (наприклад HAPPY DOG Хаар Спеціал). Завжди перед цим курсом робити дегельмінтизацію, щоб гарантувати засвоєння діючих речовин , які є у добавках. Втім усі білі та світлі собаки походять від темних предків. Колір шерсті (пігментація) закладений генетично. І це означає, що у деяких тварин шерсть не може бути сліпучо білою.

Ниркова недостатність

Дієтичний корм для собак з особливостями обміну речовин або захворюваннями, в залежності від клінічної картини, мають певний терапевтичний потенціал. В наш час, коли збільшуються знання про здоров'я, дієтичні заходи для підтримки основного лікування набувають все більше значенння. Ниркова недостатність та захворювання печінки – це досить розповсюджена хвороба у собак. Дієтичний корм при цьому застосовується з великим успіхом. Гостре протікання хвороби потребує, як правило, тільки тимчасового призначення дієти. При хронічних захворюваннях харчування дієтичним раціоном призначається на тривалий термін, як супровід до тривалої терапії. Собак похилого віку радимо регулярно обстежувати у ветеринарного лікаря (один раз на півіроку), щоб вчасно виявити захворювання. Причиною ниркової недостатності та захворювань печінки є функціональні обмеження роботи органів різноманітного походження. При нирковій недостатності особливо підступним є факт, що непошкоджені ниркові клітини беруть на себе функції хворих або зруйнованих клітин. І тільки коли не функціонує вже 2/3 ниркових тканин, з'являються перші типові симптоми. В цей момент нирки починають працювати лише на 1/3 або 1/4 норми. При захворюваннях печінки також спостерігається поступове, повільне погіршення, яке стає помітним тільки при оцінці показників крові.

Прояв ниркової недостатності у собаки:

Стадії 1 та 2: Підвищене вживання води, апатія, зниження активності, зниження ваги, підвищена кількість сечі, поганий апетит.

Стадії 3 та 4: Блювання, діарея, схильність до інфекцій, поганий запах з рота, помітне погіршення загального стану, втрата апетиту. Симптоми захворюваннь печінки часто схожі.

Дієта:

• Оптимальна кількість енергії та протеїну (високоякісний протеїн) • Щадна дія на органи, які ще функціонують.

• Мінімізація токсичної дії продуктів зміненого обміну.

Особливі вимоги до дієтичного корму, коли є ниркова недостатність легкої або середньої тяжкості, та коли значно підвищені печінкові показники (без проблем засвоювання жиру):

Знижений сирий протеїн (мін. 80% засвоюваність) - зниженный фосфор та натрій. Добову норму розділити на кілька невеличких порцій.

Свіжу воду надавати у вільному доступі.

Крім того: через низький вміст натрію ниркова дієта може бути призначена також при захворюваннях серця, які пов'язані із затримкою рідини в організмі.

Харчування при захворюваннях печінки

Дієта залежить від того, наскільки виявилася хвороба.

Якщо печінкові показники підвищені помірно, а симптоми слабкі або відсутні, то достатньо перевести тварину на корм, який легко засвоюється та містить помірну кількість солі та невелику кількість протеїну (білка) та жиру.

Якщо симптоматика збільшується необхідно значно знизити вміст натрію (солі). Якщо є нервова клініка (наприклад зомління), то слід значно знизити вміст протеїну.

В легких випадках (і також при захворюваннях печінки з порушеннями перетравлення жиру) рекомендовано перейти на FIT&WELL Senior, тому що цей продукт вміщує невисоку кількість натрію, знижену кількість протеїну та помірний вміст жиру, а також має високу засвоюваність. Наш спеціальний дієтичний продукт для нирок та печінки вміщує низьку кількість натрію та протеїну та є корисною альтернативою для харчування при середньому та важкому ступенях захворювання.

Для досягнення ще меньшої кількості жиру можна змішувати FIT&WELL Senior та Ниркову дієту з FIT&WELL Light. А щоб краще засвоювався корм, рекомендуємо розмочувати його в теплій воді (біля 50 С). Важливо, що при захворюваннях внутрішніх органів слід розділяти добову норму корму на кілька порцій (3-6 годувань на день). Утримання та режим дня собаки має бути безстресовим. Для контролю подальшого розвитку та можливих змін у харчуванні необхідно регулярно здавати кров на аналіз у ветеринарного лікаря.

Собаки похилого віку

Визнаємо ми це чи ні, рано чи пізно настане день, коли ми, власники собаки, з болем у серці зрозуміємо, що наш улюбленець - вже не молодий стрибунчик. Ми помічаємо перші сиві волосинки на морді, а спуск по сходинках займає не стільки часу, скільки зазвичай. Слід це збагнути, навіть якщо нам боляче від того, що у собаки відбувається абсолютно природній процес. Нам потрібнозрозуміти, що ці зміни - характерні для віку вашого собаки. Що ж слід зробити, щоб подарувати «старому другу» довгу та приємну старість?

Ми розкажемо Вам про потреби собак похилого віку.

Зір та слух

Старіння домашніх тварин відбувається за тими ж принципами, що й у людей: функції органів почуттів слабшають.. У знайомій обстановці свого дому собака, навіть з великою втратою зору, може добре орієнтуватись. Якщо ми переставимо меблі, то помітимо, як він натикається на предмети. Під час гри з м'ячем він може бігти не у той бік або знаходити м'яч тільки після довгих пошуків. Під час прогулянки з'являється невпевненність, лякливість, яких не було раніше, особливо у темну пору. І це — також ознака втрачання зору. Сліпі собаки, як правило, далеко вперед витягують передні лапи. Така «парадна» хода допомагає тварині орієнтуватися, визначати перешкоди лапою, щоб не натикатися на них. Слух також слабшає. Якщо собака не реагує на ваш голос, це не завжди свідчить про глухість, проте виключати ці зміни не варто. Часто буває, що старий собака чує, але тільки звуки певної сили та висоти.

Якщо зі слухом — серйозний випадок, то собака може не чути автівку, що наближається, або чути її у віддаленні. Регулярно перевіряйте реакцію собаки на типові звуки (двірний дзвоник, шарудіння паперу тощо), ваші команди (без жестів!) різної сили звуку - чи реагує собака на них. Якщо у вас є підозра, що собака чує погано, не гуляйте з нею без повідка. Зверніть увагу на те, що тварини, якіпогано бачать або чують,можуть реагувати переляком на наближення, яке вони не помічають, навіть знайомих людей! і інколи можуть укусити. Це — захисний рефлекс. Не варто карати за це собаку, слід усім членам родини пояснити, що вони мають справу із собакою похилого віку, що з нею треба бути обережним. З цієї прични не можна залишати дітей без догляду, навіть з добродушним собакою. Всі ці зміни, як правило, настають повільно, і ми не одразу їх помічаємо або взагалі не помічаємо. Саме тому регулярно перевіряйте тварину у ветеринарного лікаря на предмет чує вона чи ні, бачить вона або не бачить. З втратою колишньої сили зору та слуху собака похилого віку відчуває себе не упевнено, навіть у звичній обстановці, і шукає близькості з нами, бо де ми — там нічого поганого не може бути. Старий собака потребує любові та розуміння ситуації від свого господаря. Проявіть свою вдячність собаці - за прекрасні роки спілкування своїм терпінням.

Тело

З віком слабшають і інші функції організму - часто непомітно: собака встає після довгого сну обережно, темп на прогулянці стає нижче. Відпочинок після навантажень триває більше. Шерсть вже не така шовковиста і блискуча. Частіше, ніж раніше, спостерігається блювота і діарея. При тому ж годуванні літня собака схильна до набору ваги. Проблеми з опорно-руховим апаратом і спиною - типові вікові явища, особливо часто стосуються великих собак і порід з короткими кінцівками і довгою спиною (наприклад, такса). Важливо стежити за тим, щоб собаки з цими проблемами, по можливості, не ходили по сходах і не сплигували на диван або в машину. Постарайтеся виключити або, принаймні, скоротити різкі рухи - за палицею або рухливі ігри з іншими собаками, щоб уникнути додаткових навантажень на суглоби. Спеціалізований корм зі стабілізуючими сполучну тканину речовинами, наприклад Supreme Fit & Well або Sensible Nutrition (або кормова добавка Артрофіт) можуть полегшити стан. Найважливіший захід при цьому - стежити за вагою собаки і знижувати вагу при необхідності.

Довгий відпочинок після активності, кашель при збудженні або радості, часта втома може бути ознаками серцевого захворювання . При підозрі обстежте Вашу собаку у вет. лікаря! Препарати для підтримки серця в останні роки значно покращилися, і собака з захворюванням серця може ще довгі роки вести відносно нормальне собаче життя! Часто функціональні порушення печінки та / або нирок є причиною блювоти, діареї, проблем зі шкірою і шерстю, запаху від шкіри або роту, підвищеної спраги, втоми і т.д. Регулярне обстеження літньої собаки повинно включати дослідження крові, за якими можна скласти уявлення про стан внутрішніх органів, таких, як печінка і нирки. Якщо продукти розпаду певних поживних речовин не можуть виводитися в належному обсязі через зниження функцій печінки або нирок, вони накопичуються в організмі і викликають різні порушення.

Оскільки немає ефективної лікарської терапії, і з розвитком захворювання можлива відмова органів, в даному випадку часто допомагає відповідне годування. Це означає, що необхідно стежити за вмістом речовин, що створюють навантаження для печінки і нирок, і воно повинно відповідати працездатності органів. Оскільки такі проблеми часто виникають у літніх собак , існує повноцінний корм зі спеціальною рецептурою для різних проблем (наприклад, HAPPY DOG Ниркова дієта, прийнятна при захворюваннях нирок, печінки і серця). Крім того, є і продукція для літніх собак, що запобігає ці проблеми: вона відрізняється особливо високою засвоюваністю якісних інгредієнтів, відповідним змістом вітамінів, мінеральних речовин і мікроелементів, а також зниженою кількістю білка і помірним - жиру, наприклад, Fit & Well Senior з екстрактом новозеландського молюска і карнітином. Щоб уникнути явищ недостатності через зниження активності обміну речовин в віці, рекомендується час від часу застосовувати курсом спеціалізовані кормові добавки (наприклад, Happy Dog Хара Специал при проблемах з шерстю і шкірою).

Вказати точний вік переходу на годування кормом для літніх собак не так вже й просто. Це пояснюється тим, що (в залежності від породи або віку собаки) похилий вік настає в різний час: у великих порід собак, наприклад, нерідко з 6-8 року життя . Малі породи «старіють" значно пізніше великих. Маленькі собаки нерідко доживають до 14-16 років! У них прояви зносу організму спостерігаються пізніше (з 10 років). При цьому є й інші люди похилого собаки, які - малих і великих порід - знаходяться у відмінній формі і ведуть більш активний спосіб життя, ніж середньостатистична сімейна собака, і потребують і в цьому віці у відносно високих кількостях білка і жиру в раціоні. Тому рішення про переведення на корм для літніх собак повинно ґрунтуватися не тільки на віці.

Найважливіші критерії - незалежно від віку:

- Значне зниження функцій органів

- Надлишкова вага (Кількість корму потрібно розраховувати відповідно до ідеальним вагою, який повинен бути у собаки! Ласощі, по можливості, тільки у вигляді фруктів і овочів, наприклад, шматочки яблука або моркви. Важливо: При використанні інших, калорійних ласощів необхідно зменшувати добову норму корму на відповідну кількість.

- Захворювання суглобів, пов'язані з щадним режимом , тобто коли собаку обмежують в русі (при сильних болях має сенс тривале застосування. Артрофіта в низьких дозах)

- Часта блювота і / або діарея (розділяти добову норму на 2-3 годування, розмочувати корм теплою (400 С) водою протягом 20 хвилин)

- Довгий відпочинок після незначного руху (собака багато спить і на прогулянці ходить тільки в спокійному темпі)

Якщо Ви не впевнені, коли настав потрібний момент для переходу на інший корм, рекомендується обстежити собак старше 6-8 років 1-2 рази на рік у вет. лікаря , щоб рано виявити можливі зміни і відреагувати на них. Тоді Ви спокійно зустрінете «осінь» в житті Вашого улюбленця.

Колектив HAPPY DOG бажає Вам ще багато прекрасних спільних років з собакою!

Харчування суки, що народила та годує цуценят

Якщо сука вагітна, важливо знати наступне: не посилювати її харчування надто рано! Рекомендовано переходити на більш калорійний корм тільки з останнього, третього періоду вагітності. До цього їй достатньо «звичайного корму» (наприклад, HAPPY DOG FIT&WELL ADULT Mini/Medium/Maxi) у підвищній добовій нормі. В ідеалі - перехід на інший корм, (наприклад, HAPPY DOG FIT&WELL Sport) або на відповідний корм для цуценят (Mini Baby + Junior – для порід до 10 кг, Medium Baby– для порід 10-25 кг, Maxi Baby – для порід більше 26 кг), і цей перехід має бути повільним - протягом 3-7 днів. Сук, схильних до набирання зайвої ваги, краще не переводи на повністю калорійний корм. В цьому випадку достатньо звичайного корму у більшій добовій кількості (HAPPY DOG FIT&WELL ADULT Mini/Medium/Maxi) або можна змішувати звичайний корм для цуценят. Те ж саме рекомендуємо сукам з чутливим травленням!

Вагітна сука не повинна набирати жир, у надто гладких собак жир відкладається і на внутрішніх органах, що інколи може викликати усладнення під час пологів. В останній фазі вагітності краще розділити добову норму не на два рази, а пропонувати корм дрібними порціями та давати частіше (3-5 разів). Добова норма залежить від потреб суки та від кількості цуценят. На упаковці з кормом є теоретичні розрахунки, які, за необхідністю, можна скоректувати відповідно з особливостями обміну речовин. Як і у людей, серед собак зустрічаються такі, що добре засвоюють їжу або погано. Перед пологами нерідко собака відмовляється від корму. Щоб у тварини було достатньо енергії та кальцію для пологової діяльності, в останні дні перед пологами можна пропонувати суці “Молоко для цуценят “або калорійну добавку, яка легко засвоюється (HAPPY DOG Power Plus). Такий прикорм рекомендується і під час годування цуценят – особливо сукам, у яких мало молока, які легко втрачають вагу або у яких погіршується якість шерсті. Коли цуценяти почнуть їсти корм самостійно, можна починати скорочувати харчування суки. Це важливо робити у період перед відлученням цуценят від матері, перед тим, як їх віддають новим власникам, щоб вони вже звикли до самостійного харчування, а у суки не виникло запалення сосків. В залежності від особливостей суки та кількості цуценят, інколи потрібно, і після відлучення цуценят, деякий час підтримувати обмін речовин суки за допомогою корму або кормової добавки. В цьому випадку, крім раціону, який легко засвоюється (HAPPY DOG FIT&WELL ADULT Mini/Medium/Maxi), можна ще використати курсом корм для цуценят або спеціальну добавку (наприклад Haar Spezial або Power Plus).

Порушення травлення у собак

Тільки вчора «купки» були ідеальними, і усі були щасливими! І от знову!!! Пронос… Із заздрістю ми слухаємо розповіді інших власників собак про те, що у них немає жодних проблем. Вже час отримати знижку у ветеринарного лікаря за часті звернення з проблемами травлення… І вже перепробувано не менше десяти різних кормів… Так більше не може бути! Що ж робити? Звичайно, нас це хвилює, бо знову й знову страждає наш собака! Сподіваємось, нічого серйозного...

Порушення травлення – дуже розповсюджена проблема. І досить неприємна проблема. Нерідко «біда» стукає вночі. І наш собака намагається розбудити нас, а ми нічого не чуємо і не помічаємо… В чому ж причина? А причини можуть бути різними.

Поряд з помилками у харчуванні викликати проблеми травлення можуть різні захворювання органів - шлунку, кишківника, печінки, підшлункової залози. Причиною може бути й бактеріальна або вірусна інфекції або кишкові паразити (глисти та прості паразити). Буває причиною є алергія, рідко — отруєння. Знайти причину важко. Тому спочатку призначають звичайне симптоматичне лікування, і пронос, на щастя, зникає. Складності виникають, коли проблеми повторюються знову. Тоді слід вже шукати причину.

Правильний корм

Потрібно звернути увагу на кілька важливих речей: чим більш чутливим є травлення, тим важливіше підібрати високоякісний, корм, який легко засвоюється. Тільки найкраща сировина та особливі технологічні процеси допомагають створити продукт, який шадно діє на органи травлення. Корм, який рекомендовано для собак з чутливою системою травлення,- це Дієта «Чутливе травлення”, Adult Medium, Adult Maxi, Supreme Нова Зеландія або повноцінний корм на основі тонких пластівців (HAPPY DOG Класик). При захворюваннях, які супроводжуються діареєю, давати корм зі зниженим вмістом білка та жиру, підвищеним вмістом клітковини (наприклад HAPPY DOG Fit&Well Light). У кожному випадку рекомендовано розділяти добову норму на кілька дрібних порцій і, за деякий час перед годуванням, розмочувати теплою водою (50 С). Завдяки цьому навантаження на органи зменшується. Корм у вигляді мюслі не давати собаці з чутливим травленням, бо цей корм — важкий для шлунку. Якщо у Вашого собаки виникають проблеми травлення від продуктів високої якості та від продуктів, які легко засвоюються, необхідно перевірити вид та якість корму. Цуценят, юніорів та собак, які займаються спортом, часто годують надто калорійним кормом або у великій кількості. Кількість корму вказано на упаківці — робіть розрахунки! Яку кількість протеїну, жиру тощо потрібно саме вашій собаці, залежить від її індивідуальних особливостей, темперамента та обміну речовин. Нерідко проблеми швидко зникають, коли, у якості експерименту, зменшують кількість корму або пропонують собаці менш калорійний корм і різко знижують кількість ласощів. Якщо Ви знайшли той корм, який влаштовує вашого собаку, і у нього вже немає проблем, не відхилюйтесь від цього харчування. Якщо через будь-які причини все ж таки потрібно змінити корм, перехід на новий раціон має відбуватися повільно і може тривати до 10 днів.

Обережно з ласощами!

Ласощі — найбільш розповсюджена помилка у харчуванні! Власники собак багато уваги приділяють основному корму, проте забувають, що ласощі теж можуть стати причиною багатьох проблем. Звертайте увагу на те, щоб на упаковці всі інгредієнти «печіва для собак» були вказані. За позначками такими, як «м'ясо та м'ясопродукти», «злаки та рослинні продукти» часто криються неякісні інгредієнти, які погано перетравлюються. Викликати порушення травлення можуть барвники та ароматизатори. Слід вилучити ласощі на деякий час та спостерігати за тим, чи будуть виникати в цей період порушення травлення. Якщо все гаразд, спопробуйте дати щось одне з ласощів. Так ви швидко дізнаєтесь, які ласощі Ваш собака сприймає, а які — ні.

Чи є глисти?

Наступне запитання: коли Ви востаннє давали собаці засіб від глистів? І який це був засіб? Деякі препарати проти глистів призначаються для лікування тільки одного виду глистів і не діють на усі види. Буває, що ураження глистами настільки серйозне, що одного курсу не вистачає для боротьби з гельмінтами. При частих проносах необхідно обстежити кал собаки. Проти деяких паразитів потрібні окремі спеціальні препарати. Звичайна дегельмінтація в таких випадках не допомагає.

Має відбутися детективна робота

Якщо всі причини усунено, а проблема з травленням залишилася, потрібно зробити більш ретельне обстеження, яке дозволить точно встановити, де ж «черевик тисне». Існує багато досліджень, які допоможуть виявити орган, що не функціонує належним чином. Відповідальними за проблеми можуть бути різні органи (від системи травлення до щитоподібної залози). Ці дослідження — не є дешевими. Але якщо проблему знайдено, завжди є засоби та шляхи, які дозволяють не тільки знизати симптоми, а й взагалі вилікувати собаку! І майже для всіх хронічних захворювань існують спеціальні дієти! Харчові алергії не так часто є причиною порушення травлення. Якщо все ж таки було встановлено, що собака погано (розладом травлення) реагує на один чи кілька інгредієнтів (наприклад яловичину або пшеницю), необхідно простежити у майбутньому, щоб ані у кормі, ані у ласощах цих інгредієнтів не було.

І ще кілька порад:

1. Якщо час від часу Ви помічаєте, що собака погано себе почуває або, крім проносу, в неї буває блювання, необхідно відвідати ветеринарного лікаря. Інакше виникне велика втрата рідини, яка може довести до шоку і навіть смерті.

2. Якщо собака активна і немає ніяких відхилень і при цьому у неї спостерігається невелике порушення травлення, візит до лікаря поки що можна відкласти. А собаку слід посадити на голодну дієту, мінімум на добу, щоб кишківник заспокоївся. Пити можна. Потім собаці пропонують дієту, яка легко засвоюється і не вміщує продуктів, що дратують слизову оболонку

3. Для щадної дієти використовується нежирний творог, домашній сир чи пісне м'ясо з вареним рисом або картоплею. Важливо, щоб не було надлишку білка (пропорція: 1/3 домашнього творога та 2/3 рису). Щоб не перевантажувати кишківник, пропонуйте цю дієту кілька разів на день дрібними порціями.

4. Коли пронос закінчиться і випорожнення нормалізуються, можна перейти на звичайний корм. Перехід проводити 7-10 днів./p>

5. Щоб уникнути рецидиву у тяжких та хронічних випадках, рекомендовано у перші тижні годувати собаку кількома дрібними порціями на день.

6. Якщо пронос виникає при використанні звичайного корму знову, необхідно перевірити вид корму! (див. абзац «Правильний корм»)

Втім, якщо пронос виникає, коли в упаковці залишилося вже мало корму, навряд чи порушення травлення сталося через цей корм. Якби корм був причиною, то реакція була б на початку годування цим кормом. Завдяки суворому контролю якості, постійному контролю на виробництві та дуже високим нормам, практично виключається можливість порушень на виробництві та попадання у продаж бракованої продукції.

Перетравність вуглеводів у собак

Собаки пристосувалися до людини в процесі їх одомашнення.

Шлях до серця проходить крізь шлунок. Група вчених під керівництвом Еріка Аксельсона з шведського університету Uppsala порівняла генетичний матеріал вовка та собаки (онлайн-версія журналу “Nature”). У процесі одомашнювання вовки стали першими собаками, які пристосовувалися до нового харчування. З того часу в їхньому раціоні був присутній крохмаль у підвищеній кількості, але вони вживали вуглеводну іжу, якої було багато у злаках. «Здатність перетравлювати крохмаль у речовині є одним з найважливіших кроків в ранній доместикації собак», - пише Аксельсон. Вже практично свійській тварині це дуже полегшило життя. Замість того, щоб постійно полювати, собаки насичувалися залишками, які людина викидала поблизу своїх помешкань. Може саме це стало причиною, через яку людина та вовк почали зближуватися? Відповіді на це запитання поки немає. Існує версія, що людина почала використовувати вовків для полювання та охорони вже 14 000 років тому. Але ініціатива могла бути й від вовків, як тільки вони зрозуміли, що життя поблизу людей має свої переваги, адже поруч з людьми можна харчуватись залишками з їхнього столу.

Для того, щоб відстежити зміни харчових особливостей собак, вчені дослідили генетичний матеріал 19 вовків та 71 собаки 38 різних порід. Виявилося, що три дюжини місць в ДНК собаки за період доместикації дуже змінилися. Десять з них керують здатністю тварини перетравлювати крохмаль. У вовків ці гени також є, адже вовки теж харчуються не тільки м'ясом. Команді вчених під керівництвом Еріка Аксельсона вдалося виявити, що у собак гени, які керують вуглеводним обміном, більш активні. Вчені також виявили 19 інших відрізків генетического коду, які є відповідальними за розвиток функцій мозку. Ці ділянки мозку, ймовірно, керують поведінкою собак, яка відрізняється від поведінки вовка. Наприклад, собаки у порівнянні з вовками, не дорослішають повністю. Це наслідок того, що людина на початку своїх стосунків із собаками, віддавала перевагу неагресивним тваринам.

Цуценя

Будь-то Ваш перший собака або «новий» друг, щоразу - це новий виклик!

Запитання про харчування:

Який корм краще буде сприймати цуценя?

Як перейти з одного корму на іншій?

Як часто годувати?

Яку кількість корму слід давати?

Які ласоща можна давати?

Чи потрібно додатково давати цуценяті мінеральні речовини?

Коли слід перейти на корм для дорослих?

На що звертати увагу, маючи цуценя великої породи?

Чи можна зробити собаку гарним споживачем корму?

Яка має бути різноманітність корму?

На що звертати увагу, коли ви вибираєте корм?

Що таке повноцінний раціон?

Тільки запитання!

Тут ми розкажемо про головні особливості харчування молодих собак та відповімо на запитання щодо харчування цуценят та юніорів.

Приблизно з 4 тижня життя цуценя залюбки куштує усе. Саме час запропонувати цуценяті, крім молока, ще й корм. 4-6 разів на день пропонуйте дрібні порції каші з Пластівців для цуценят або розмочений корм для цуценят – в залежності від розміру породи (Міні 29 Baby+Junior, Medium Baby або maxi Baby). Кількість корму потроху збільшуйте щодня. Протягом кількох наступних днів і тижнів кількість молока у суки знижуватиметься, а цуценя почнуть повністю задовольняти свої потреби в енергії за допомоги корму.

Але увага! І у цьому випадку коли цуценя ще зовсем маленьке, може статися перегодовування, якщо у цуценят відмінний апетит або якщо їхня мама зригує для них напівперетравлений свій корм. Перегодовування ви помітите, якщо у цуценти буде кашоподібний кал. І якщо ви будете знижувати кількість корму, кал цуценяти нормалізується. З 8-10 тижня можна, за необхідністю, годувати вже сухими гранулами. Миска зі свіжою водою має бути завжди доступною для цуценят. Чутливих цуценят рекомендовано ще деякий час годувати розмоченим кормом. Якщо цуценя у 8-10 тижнів вже віддають у нову родину, йому слід дати із собою звичний корм, щоб стрес від звикання не ускладнювався порушенням травлення через новий корм. В цьому віці імунна система цуценяти ще не досить стійка, тому й не слід її переобтяжувати. Краще зачекати з переходом на новий корм ще кілька днів! Перехід на новий корм має займати мінімум 3-4 дні, а краще - 7-10 днів.

Важливо під час кожного годування потроху додавати до звичного корму невелику кількість нового корму, поступово його збільшувати, а кількість старого корму зменшувати – до тих пір, поки порція повністю не буде складатися з нового корму. У 8 тижнів цуценят слід годувати 3-4 рази на день. У шість місяців цуценя вже отримують корм двічі на день. Одне або два годування на день рекомендовано і дорослим собакам. При цьому добову норму можна розподіляти навпіл або на дві порції: зранку - 1/3 та уввечері - 2/3 або навпаки. Для профілактики заворота шлунку рекомендуємо годувати собаку мінімум 3 рази на день!

Дві фази для здорового росту!

В перші 6 місяців росту, - це основна фазу росту, – організм цуценяти зазнає багато чого: основна енергія йде на ріст, розміри тіла досягають до 6 місяців - 60% (у гігантських порід) та 75% (у дрібних порід) від основних розмірів. В цей період та ще деякий час після цуценятам потрібен корм, який оптимально відповідає їхнім потребам у кожній фазі росту. Важливо: потреби у протеїні та енергії змінюються в залежності від розміру собаки та фази розвитку щеняти.

У дрібних порід (до 10 кг ваги дорослої собаки) ці зміни, через особливості обміну речовин, непомітні. Тому достатньо скоректувати добову норму раціону (Mini Baby+Junior), а потім, у віці 9-12 місяців перейти на корм для дорослих собак (наприклад, Adult Mini). Зовсім інша справа у собак середніх (11-25 кг вага дорослого собаки) та великих порід (вище 26 кг вага дорослого собаки): для формування здорової та витривалої мускулатури, з'вязок, сухожилля та суглобів, а також для блискучої шерcті їм потрібно достатню кількість білка (фаза 1 – цуценя від 1 до 5 місяців включно - Medium Baby 28, Maxi Baby GR ).Тільки після зміни зубів (у віці 5-6 місяців) потреби в білку поступово знижуються (фаза 2 — юніори з 6 місяців). Приблизно у цьому віці основний рост закінчується, і організм не потребує вже стільки енергії та білку, як у перші місяці життя. Надмірне надходження білків та енергії в цей період може бути причиною анаболічного ефекту, надто швидкого росту та значних порушень росту, таких, як пошкодження хряща, запалення окістя тощо. Тому у віці 5-6 місяців (після зміни зубів) собак середніх та великих порід слід поступово перевести на корм для юніорів (Medium Junior або Maxi Junior) з відповідним вмістом білка та енергії. В ідеалі перехід слід здійснювати поступово, протягом 4 тижнів, змішуючи обидва види корму, зменшуючи кількість старого та збільшувати кількість нового.

Якщо поступово переходити на корм зі зниженим вмістом протеїну у віці 5-6 місяців, двофазне годування надасть можливість відповідати фактичним потребам собаки, що росте. Таким чином, помірне харчування гарантує здоровий рост великих порід!

Якщо кількість корму не підібрано у відповідності зі зниженими потребами, собака отримує надлишковий раціон. Це означає: необхідно стежити за правильною кількістю корму! Адже індивідуальні потреби молодого собаки, через темперамент та особливості породи, можуть бути значно меншими, ніж ми припускємо! Коли ви розраховуєте кількість корму, не забувайте, якою має бути ідеальна вага вашого собаки! Пухленькі цуценята — дійсно милі, але надмірна вага створює для них зайве навантаження на ще м'які кістки, хрящі, зв'язки та суглоби і викликає порушення у формуванні опорно-рухового апарату. Вказані на упаковці добові норми — це теоретично розраховані середні показники, які є вашим орієнтиром. Від них слід відштовхуватися, коли ви визначаєте добову норму. Індивідуальний обмін речовин та добові потреби, на жаль, визначити неможливо. Тому слід не тількі підбирати індивідуальну кількість корму у відповідності із засвоюванням окремої тварини, а й правильно визначати момент переходу на раціон для дорослих собак. Важливо: коли ви використовуєте ласощі, кількість корму знижувати, щоб не провокувати накопичення надлишкової ваги! Якщо собака вживає повноцінний корм, він, разом з кормом, отримує усе необхідне. Найкращий корм для цуценят, - і для зовсім маленьких, і для юніорів, - вміщує достатню кількість якісних білків, що легко засвоюються, та жирів у рецептурі, збалансованої згідно з потребами кожної фази росту. Повноцінний корм також забезпечує всі потреби собаки у вітамінах, мінеральних речовинах та мікроелементах для росту кісток та усього тіла. В ідеалі він вміщує й інші речовини, які зміцнюють здоров'я, імунітет та активізують обмін речовин (HAPPY DOG Junior Plus Concept® - з відбірними травами, яблучным пектином, новозеландським молюском, морськими водоростями, натуральним кізельгуром та насінням льону). Додавати спеціальні добавки до повноцінного раціону не тільки не потрібно, а й навіть небезпечно, тому що таким чином буде змінено кількість та співвідношення між собою вітамінів та мінеральних речовин. Надлишок кальцію та вітаміна Д3, наприклад, - часта причниа порушень росту тварини!

Коли мій собака стане дорослим?

Дрібні породи (до 10 кг) слід переводити на корм для дорослих приблизно у 9-12 місяців.Середні породи (11-25 кг) - у 12-15 месяців. У великих порід ріст майже закінчується у віці приблизно 15-18 місяців. Тому їх слід переводити саме в цьому віці на корм для дорослих собак. Корм підбирається в залежності від породи, активності обміну речовин та навантажень тварини (наприклад, Едалт Міні - для малих порід до 10 кг, Едалт Медіум - для порід 11-25 кг та Едалт Максі - для порід вище 26 кг, Супрім Тоскана - для молодих кастрованих тварин, що схильні до зайвої ваги). Тварин, які схильні до набирання ваги, та кастрованих тварин слід раніше переводити на корм для дорослих собак. І навпаки — худих та активних молодих собак — пізніше. Похвалити собаку можна маленьким шматочком, щоб собака не став ситим до того, як він отримає основну їжу. Порада: смачний повноцінний корм (наприклад, один із сортів Суприм Сенсібл) може сам використовуватись у якості ласощів!

Для чутливих собак вибір корму (а також - заохочення та ласощі) мають вироблятися з якісної сировини та добавок. Рекомендуємо використовувати консервовану продукцію з вітамінами, при виробництві яких не використовуються штучні барвники та ароматизатори. Щоб виростити цуценя гарним споживачем їжі, який не буде своїми примхами водити вас за ніс, необхідно послідовно підходити до харчування. (Більш точну інформацію ви знайдете в рекомендаціях з харчування HAPPY DOG Частина 1). Існує необгрунтована думка, що нашим собакам нудно отримувати один й той же корм. Але цю думку спростовують наукові знання з цього приводу, які доводять, що собаку можна годувати однаковим, але якісним кормом протягом усього життя, адже у природі хижак протягом життя харчується однаковим видом здобичі. Різноманітність своїм улюбленцям ми пропонуємо у вигляді різних ласощів. Порада: ласощами може бути і яблуко, і шматочки банану або моркви та інші фрукти і овочі, які є дуже корисними. Такі ласощі, як свинячі вуха, печіво для собак та інше має бути, скоріш, виключенням або “святковим частуванням”, тому що вони незбалансовані за складом та вміщують багато калорій. Саме такі ласощі, якщо ними зловживати, можуть спровокувати накопичування зайвої ваги.

Команда HAPPY DOG бажає вам задоволення у спілкуванні з вашим “новим другом”!

Надмірна вага у молодих собак

Для початку: головне у харчуванні - раціон, який відповідає індивідуальному обміну речовин собаки. Важливо звертати увагу не тільки на упаковку, де вказано кількість корму, а й на потреби вашого собаки! В залежності від умов цуценяті або молодому собаці можливо потрібно значно менше корму, ніж написано на упаковці. Якщо собака набирає вагу, незважаючи на редукційне харчування, та має спокійний темперамент, необхідно перевірити стан щитоподібної залози, яка впливає на розвиток зайвої ваги. І у молодих собак буває недостатність щитоподібної залози, хоч такі випадки — не часто зустрічаються.

Існує три важливих пункти, яких слід принципово дотримуватись, особливо це стосується молодих собак:

1. Годувати потрібно помірно (так багато, наскільки необхідно і так мало, наскільки можливо!)

2. Уникати великої кількості білка у кормі (особливо після зміни зубів)

3. Не додавати до повноцінного корму для цуценят мінеральні добавки для кісток та суглобів без медичної необхідності, через небезпеку надлишку кальцію та вітаміну Д3!

Якщо собака схильний до надмірної ваги, необхідно звертати увагу на вміст жиру у кормі. Розміри тіла, звичайно, зумовлені генетично. Але за допомоги потрібного корму, послідовно помірного годування все ж таки можна регулювати досягнення собакою кінцевої ваги. Якщо “пухленький” молодий собака — здоровий, необхідно перевірити кількість корму: можливо харчування — занадто рясне. Якщо зменшуючи кількість корму, ваш собака все одно швидко набирає вагу, за необхідності слід змішувати відповідний корм для цуценят та юніорів з полегшеним кормом для собак (наприклад HAPPY DOG Fit&Well Medium або Maxi чи Supreme Toscana), щоб знизити кількість жиру в раціоні. Інколи молодих собак, що схильні до надлишкової ваги, слід перевести на корм для дорослих зі звичайними потребами в енергії (раніше, ніж у 9-12 місяців) – наприклад на HAPPY DOG Fit&Well Medium або Maxi, Supreme Irland, Supreme Neuseeland). Корм зі зниженими білком та жиром (наприклад HAPPY DOG Fit&Well Light) використовувати для харчування молодих собак тільки обмеженим курсом або у змішаному вигляді з більш калорійними кормами.

Чому цуценятам не можна давати корм для дорослих собак

Корм для дорослих собак не відповідає потребам молодого собаки під час росту, бо в ньому немає енергетичних продуктів. Тому такий корм не забезпечує цуценя потрібною енергією. Існує хибна думка, що чим більше цуценя отримує корму, тим більше він отримує білка!!! Проте собака вживає не відсотки білка у кормі, а грами!

Пример:

Приклад: маємо корм для дорослих собак з 23% протеїну та корм для цуценят 29% (Максі Бебі GR 29 – для великих порід до 5 місяців включно). Якщо годувати 15-тижневого цуценя з ідеальною вагою у кг згідно таблиці із добовими нормами – 480 г корму для цуценяти з 29% протеїну, цуценя отримує 4,8 х 29 г = 139,2 г білка на день. Якщо використовувати корм для дорослих собак з 23% протеїну (та меньшою кількістю енергії), його потрібно більше, щоб забезпечити цуценя необхідною енергією, а саме - 650 г, і це буде: 6,5 х 23 г = 149,5 г білка на день.

Результат:

Хоч й здається, що цуценя з'їдає свого корму менше, він отримує значно більше! І це стосується усіх інших інгредієнтів корму. Тому рекомендовано використовувати під час росту продукт, створений спеціально для фази росту. До 5 місяців включно цуценят великих порід краще годувати кормом Максі Бебі. Якщо цуценя росте надто швидко або є проблеми з опорно-руховим апаратом, можна перейти на суміш Maxi Baby з кормом для юніорів зі зниженим білком Maxi Junior. Тільки після зміни зубів слід переходити на наступний корм: так ми оптимально будемо йти за графіком фактичних потреб цуценяти та помірного харчування, яке є ідеальною профілактикою порушень росту.

Дуже важливо:

Кількість корму слід прораховувати, особливо для цуценят, які швидко ростуть: орієнтуватися слід на ідеальну вагу породи, а не на фактичну вашого цуценяти (яка може бути зайвою), інакше ми провокуємо ще більш швидкий ріст.

Чому знижувати протеїн (білок) необхідно тільки після зміни зубів?

Цуценята у перші тижні життя мають високі потреби у протеїні. Тому їм рекомендовано харчування відповідним кормом до повної зміни зубів (Medium Baby або Maxi Baby). Тільки тоді перехід на корм для юніорів (наприклад, Medium Junior 25 або Maxi Junior GR 23) має сенс, тому що тоді потреби у протеїні починають знижуватися. Таким чином ми повторюємо те, що відбувається у дикій природі: цуценя вовка у перші тижні після народження годуються лише материнським молоком. У волчій зграї розмножується тільки домінуюча пара, а усі інші суки мають удавану вагітність, але молоко в них є, і загалом в зграї виробляється надлишок молока. То ж вовченя повністю забезпечені молоком. А потім вони будуть їсти напівперетравлену їжу, які вовчиця відригує для цуценят. Це - ще не тверда їжа, не кістки, а м'ясо, яке легко засвою'ється (і це великий відсоток білка). То ж у перші місяці життя цуценя вовка забезпечені достатньою кількістю протеїну для формування здорових та міцних м'язів, зв'язок, сухожилля та суглобів. Тільки коли цуценя після зміни зубів почнуть вживати здобич з усією зграєю, вони будуть отримувати менші частини здобичі. Оскільки молоді вовки фізично відстають від інших членів зграї, вони отримують не найкращі шматки м'яса і не у першу чергу. Природа нібито прикриває дверцята годівниці, щоб уникнути надмірного харчування. У наукових дослідженнях є документація про добре угодованих цуценят та надто худих юніорів у волчій зграї. Природа сама надає нам вказівки: після зміни зубів необхідно поступово переводити цуценят на корм зі зниженою якістю протеїну, і цей час настає з 6-го місяця. Важливо розрахувати корм мінімум за потребами. Наша розробка двофазної концепції харчування цуценят середніх та великих порід (перша фаза – корм для цуценят з великим вмістом білка (до 5 місяців включно), а друга фаза – корм зі зниженим вмістом протеїну (для юніорів, з 6 місяців) відповідає потребам цуценят під час їхнього росту. Харчування з поступовим зниженням білка – це найкраща можливість уникнути порушень росту!

Основи харчування середніх та великих порід такі:

1. Рестриктивне харчування (годувати мінімум за потребами, щоб уникнути проблем, які виникають в результаті перегодовування!) Основою для розрахунку добової норми є ідеальна для певного віку вага цуценяти. Якщо цуценя ще вживає ласощі, то слід зменшити добову норму корму.

2. Уникати надлишку протеїну, особливо в період після зміни зубів (якщо ви годуєте цуценя сушеною шкірою або свинячими вухами, то не забувайте, що шкіра - це 80% білка, а свинячі вуха — майже 60% білка та 30% жиру!)

3. Не використовуйте добавки до повноцінного корму для цуценят без ветеринарного призначення (поруч з перегодовуванням частою причиною порушень росту є надлишок в раціоні кальція та вітаміну Д3).

Не забувайте, що канючення собак — це частіше психологічна проблема (собака потребує уваги), а не проблема голоду. У собак, як і у вовків, немає рецепторів наповненості шлунку, тому у них не виникає насичення. Якщо у вовка — вдале полювання, йому слід їсти якомога більше, тому що невідомо, коли йому знову пощастить. Тільки черевна порожнина обмежує кількість. У нас, людей, навпаки, після трьох шматків торту вже спрацювує почуття насиченості, бо сигналізуються рецептори наповненості шлунку.

Сахарний діабет

Мета дієтотерапії при Diabetes mellitus – знизити та стандартизувати надходження глюкози після годування за рахунок:

- Більш частого харчування дрібними порціями (+ 3 рази на день)

- Відмови від кормів, які вміщують цукор (напіввологі та деякі вологі корми)

деяких додаткових кормів та ласощів

- Модифікового вмісту клітковини у кормі

Дієта має бути орієнтована на дозування інсуліну та мати, по можливості, постійний склад, щоб не варіювати потреби в інсуліні. При цьому використовувати вуглеводи, з яких вивільнення глюкози відбувається повільно (наприклад, нерозщеплений кукурудзяний крохмаль або овес).

Вода.

Підвищену втрату води через осмотичний діурез, який викликано глюкозою, у випадку діабетичного кетоацидозу кетоновими тілами, має бути компенсовано. Собаці слід давати постійний доступ до води. Пацієнти з обезводненням та ті, що страждають діабетичним кетоацидозом можуть потребувати додаткове парентеральне введення рідини.

Енергія.

У тварин, які страждають на діабет, спостерігається поліфагія при одночасній втраті ваги. Це відбувається за рахунок дії гормону, який знижує використання глюкози та амінокислот клітинами, паралельно відбувається втрата поживних речовин з сечею. Необхідно відзначити, що відповідь хворого організму залежить від успіху терапії первинного захворювання та наявності або відсутності захворювань-супутників. Наприклад, якщо тварина продовжує втрачати вагу або взагалі її не набирає, причину слід шукати у відсутності результату лікування діабету або захворювань-супутників — таких, як порушення функцій щитоподібної залози, а не в тому що невірно розраховані добові потреби в енергії. Більшість тварин з недостатньою вагою, у поєднанні лікувального раціону з терапевтичними заходами, мають надлишкову вагу. Дуже виснаженим тваринам рекомендовано вміст клітковини у кормі - нижче 10%, щоб енергетична щільність раціону дозволяла набрати вагу, якої не вистачає. Тваринам з діабетом, які страждають на ожиріння, після стабілізації захворювання рекомендовано редукційну дієту для зниження ваги.

Білок.

У пацієнтів з діабетом, через порушення гормонального фону та ренальну гломерулопатію, спостерігаються підвищені втрати амінокислот, разом із сечею. Важливо надати тварині достатню кількість білка високої якості, щоб компенсувати втрати білка, але при цьому уникати надлишку білка, який може зміцнити пошкодження нирок або вивільнення інсуліну. Вміст білка у сухій речовині має бути від 15 до 28%, перетравність білка має бути нижче 85%.

Розчинні вуглеводи.

Важливу роль в регуляції цукру у крові відіграє нерозчинена клітковина. Але і додання до раціону розчинної клітковини приводило до покращення крові. Розчинна клітковина часто переробляється бактеріями у коротко ланцюжкові жирні кислоти, які надходять у ентероцити у товстому відділку кишківника, та використовується, як джерело енергії, або резорбірується у кров. Таким чином, вдаєтся уникнути надлишку вуглеводів у крови, ці форми вуглеводів інсулінонезалежні.

Точної інформації про необхідну кількість клітковини немає, але, очевидно, що додавання помірної кількості (8-17% у сухій речовині) нерозчиненої або змішаної клітковини грає позитивну роль у терапевтичному ефекті від застосування дієти, при будь-якій формі діабету - інсулінозалежної або інсулінонезалежної. Деякі види клітковини зменшують перетравлення поживних речовин у тонкому кишківнику, але не впливають на травлення в цілому. Підвищений вміст клітковини може зв'язувати воду у кишківнику, тому водний баланс організму має бути під щільним контролем, коли використовується корм з підвищеним вмістом клітковини, особливо у тварин, у яких погано регулюються захворювання.

Жири.

Порушення жирового обміну у собак та котів, хворих на діабет, з'являються, коли підвищується рівень тригліцерідів або холестерину. Також собаки з діабетом часто страждають на панкреатит. Тому у раціоні для діабетиків слід уникати підвищеного вмісту жирів. При діабеті рекомендовано вибирати комерційні дієтичечні раціони, тому що вони надають можливість максимально точно дотримуватись вказаних вище умов: постійність складу, корекція вмісту речовин та контроль надходження глюкози після годування. Happy Dog Діабет – спеціалізована дієта, яку розробили німецькі дієтологи для собак, що страждають на обидва види Diabetes mellitus. В цій дієті - підвищена кількість розчинної клітковини, помірно підвищена кількість високоякісних білків та помірна кількість жиру. Вміст моно- та дісахарідів виключено, а вміст хрому, який сприяє засвоєнню глюкози, знижено. Рекомендації з харчування: в ідеалі — кілька невеликих годувань на день, через рівні проміжки часу, у поєднанні з ін'єкціями інсулину забезпечують зниження гіперглікемії. Тварини, яким інсулін уколюють один раз на день, отримують половину калорій водночас з ін'єкцією, а другу половину - через 8-10 годин. Якщо інсулін уколюють двічі на добу, годувати також двічі, одночасно з ін'єкціями інсулину. Давати невеличкі дози ласощів між годинами годування дозволяється. Тварин із складною картиною глюкози у крові рекомендовано годувати частіше — чотири рази на день або більше. Корм собака має з'їдати одразу після ін'єкції, щоб уникнути гіпоглікемії, яку викликає препарат.

Таврування собак

Що таке таврування?Перш за все — це спосіб ідентифікації.

Что такое тавро?

Тавро — спеціальне татуювання, яке ставлять в пах або на внутрішню поверхню вуха. І воно вміщує інформацію про тварину. Тавро — це код з літер та цифр, які допомагають ідентифікувати собаку.

Усі цуценяти, як народилися у розпліднику, мають тавро. Кожний клуб забов'язаний вести облік, мати книгу або комп'ютерну базу даних, де, за номером, можна знайти власника собаки.

Для чого це потрібно?

Тавро надає можливість ідентифікації собаки на виставках. У разі, якщо собака заблукав, тавро допоможе в її розшуку. Страхова компанія потребує наявності чіткого тавра або мікрочіпа.

У разі втрати документів на собаку, кінологи зможуть її ідентифікувати завдяки тавро і тоді можна відновити документи.

Тавро — це гарантія для покупця собаки, який вибрав таврованого цуценя. Якщо покупець залишив продавцю передплату, а через два-три тижні прийшов забирати своє цуценя, тваринку ніхто не зможе підмінити.

Важливо!

У цуценяти, якого таврували у віці півтора місяця, тавро відрізняється від тавра, що на собаці, яку таврували пізніше. Зчасом тавро розростається, стає розмитим і може зовсім зникнути. За характером тавра можна визначити вік собаки. Чим більш старіший собака, тим колір тавра більш блідий.

У Європі та багатьох країнах світу поступово відмовляються від таврування та переходять на чіпування.