Видео

Videos, FAQ and Downloads

Ви часто про це запитуєте .....

 • ВІДЕО
  Ми – Батьківщина здорового харчування

  Інтерв'ю з Георгом Мюллером, керівником та сином засновника компанії Happy Dog

  Щасливий пес – щасливий хазяїн

  Happy Dog - Ми – Батьківщина здорового харчування

  Happy Dog на телебаченні

  Повсякденні корми Happy Dog та Happy Cat 2

  Повсякденні корми Happy Dog та Happy Cat 1

  Про властивості кормових добавок

 • Поширені запитання

  Як зберегти собаку щасливою та здоровою?

  Відповідальні власники собак ставлять нам запитання. Ми відповіли на них та зібрали для Вас усі відповіді. Дізнайтесь, що робить вашу собаку здоровою та щасливою – від харчування до догляду. Пропонуємо Вам отримати індивідуальну консультацію або зв’язатися з нашими ветеринарними лікарями для індивідуальної консультації.

  Алергія

  Чи є у мого собаки алергія на злаки?

  Причиною тьмяної та ламкої шерсті і проблем із травленням може бути аллергія на злаки. В такому випадку рекомендується корм, що не містить злаків, наприклад Happy Dog Sensible Nutrition AFRICA. Увага: обов’язково стежте за тим, щоб не використовувались інші корми або ласощі, що містять злаки! Корм AFRICA був розроблений для дорослих собак із нормальною активністю, тому молодим та активним тваринам потрібна більша кількість корму.

  Загальні питання

  Наскільки різноманітне харчування потрібно собаці?

  Навіть найуспішний хижак в природі не має великого різноманітного раціону: щоб забезпечити свою зграю, він віддає перевагу великій здобичі, а вона не така й разноманітна. Звичайно, що хижак доповнює свій раціон, по можливості, дрібною здобиччю або різномантними рослинними компонентами.

  Рецептури Happy Dog повторюють природне розмаїття завдяки правильній комбінації інгредієнтів у рецептурах. Більшу різноманітність можно запропонувати собаці, використовуючи наші ласощі. 

  Інколи можна змінювати корм. Зміна корму необхідна, наприклад, під час росту тварини, під час вагітності та лактації, в зимовий період, коли знижується активність,тощо. Проте немає необхідності змінювати корм для різноманітності. Це може стати не тільки причиною розбірливості у собаки, а й причиною погіршення стану, якщо собака - чутливий до кормів. 

  На що слід звертати увагу, вибираючи корм?

  Який корм потрібний собаці - залежить від індивідуальних особливостей тварини та її образу життя.  Це означає, що вибір залежить від того, чи схильний собака до надлишкової ваги або чи має він активний обмін речовин, наскільки собака багато рухається, де мешкає - вдома чи на вулиці, в якому він віці, чи має алергію або схильність до розладів травлення тощо.

  Якщо ви маєте сумніви з вибором корму, зверніться до наших експертів за індивідульною консультацією. 

  Що особливого у сухомі кормі Happy Dog?

  Тільки високоякісний сухий корм може вміщувати таку різноманітність натуральних інгредієнтів, серед яких м'ясо від різних тварин, яке легко засвоюється, а також оброблені злаки та корисні трави.

  Цінні мінеральні речовини, вітаміни та мікроелементи, окремо розроблені рецептури дозволяють підібрати корм у відповідності з особливими індивідульними потребами собаки. Крім того можна вживати корм, як у сухому, так і у розмоченому вигляді! До речі, якісний сухий корм часто буває значно дешевше, ніж вологі корми.

  Що таке повноцінний корм?

  "Повноцінним кормом" називають збалансований раціон, який повністю запезпечує тварину усіма необхідними поживними речовинами, вітамінами та мікроелементами. Вода має бути у тварини постійно.

  В чому різниця між тваринним борошном та м'ясним борошном?

  Одразу заспокоїмо Вас: "тваринне борошно" вже багато років заборонено в ЄС!

  "Тваринне борошно" - сировина від різноманітних видів тварин (відходи з бойні, тварин, що померли тощо), яку сушать та здрібнюють в спеціальних установках. На упаковці "тваринне борошно" приховувалося під позначкою "м'ясо-тваринні субпродукти".  А "М'ясне борошно" - це найкраща сировина від тварин, яка придатна для вживання людиною. Цю сировину висушують та здрібнюють на м'ясопереробних підприємствах окремо (наприклад, "у борошно з м'яса домашньоъ птиці" або "борошно з м'яса ягняти").

  Що таке правильна кількість корму?

  Рекомендації про кількість корму базуються на справжній та ідеальній вазі собаки. Якщо собака має надмірну вагу, то кількість корму слід значно зменшити або перейти на корм зі зниженим вмістом жиру. Худим та активним собакам слід давати більше корму.

  Як часто слід годувати дорослу собаку?

  Один-два рази на день - ідеально для дорослих собак. Добову норму можна поділити навпіл або на різні порції, наприклад 1/3 вранці та 2/3 уввечері (або навпаки). Для профілактики завороту шлунку, - а деякі собаки схильні до цього, - рекомендовано годувати мінімум 3 рази на день!

  На що звернути увагу під час зміни корму?

  Краще переводити собаку на новий корм протягом кількох (3-4) днів, щоб організм міг звикнути до нового корму, до нової рецептури. З кожним годуванням додавати до звичного невелику кількість нового корму, поступово збільшуючи його. Молодим, літнім собакам та чутливим до кормів тваринам краще змінювати корм поступово, протягом 7-14 днів.  

  Мій собака завжди голодний. Як нагодувати його досхочу?

  Наші собаки успадкували від своїх предків, вовків, не тільки поведінку, а й фізичні особливості. У вовка, через його образ життя, немає рецепторів розтягання шлунку. У людей такі рецептори є, і вони сигналізують нам про те, що шлунок вже наповнений і ми наситилися їжею. А от вовк після вдалого полювання може напхати шлунок настільки, наскільки це взагалі можливо. Адже він не знає, коли знову спіймає здобич. Вовк буде їсти стільки їжі, скільки йому дозволить черевна стінка.

  Це могло би бути згубним для нашого собаки, тому що у нього зовсім інший образ життя, ніж у вовка.  Тому власникам "ненажер" можна порадити: пропонуйте собаці корм частіше та дрібними порціми і розмочуйте його теплою водою. Тоді у собаки буде відчуття, що він попоїв. Крім того, так буде корисніше. Якщо собака канючить, відволікайте його. Наприклад, частіше виходьте з ним погуляти, грайтеся з ним. І пригощайте його інколи шматочком моркви або яблука, якщо собаці подобаються ці продукти. Можна також додавати до звичного корму додатковий корм, наприклад, мюслі NaturKost Kernig Crunchy. Через жорстку структуру цей корм довше перетравлюється і довше залишається у шлунку. Щоправда ця порада - для собак, які не страждають на чутливе травлення.

  Що робити з перебірливими собаками?

  Деякі собаки полюбляють різноманітність. Але ви, як "ватажок зграї", маєте бути послідовним у годуванні, тому що процес годування є дуже важливим з точки зору виховання вашого улюбленця. Власник, який намагається задовольнити харчові примхи свого улюбленця та пропонує собаці все нові й нові корми, в результаті виховує не просто вередуна, а  собаку з проблемами поведінки!

  Надмірна вага

  Мій собака надто худий. Що робити?

  Слід підібрати корм з великим вмістом енергії, але це не може бути корм для спортивних собак, який має велику кількість білка та жиру. Тому що велика кількість білка може сприяти на собаку, як овес на коня: тварина стає ще більш рухливою, але ваги не набирає, хоч її раціон - енергоємний. Краще збільшити добову норму некалорійного  корму або додати трішки жиру (наприклад, у вигляді олії), щоб підвищити енергію у раціоні.

  Здається, мій собака дуже товстий. Що робити, щоб він схуднув?

  Якщо є проблеми з надлишковою вагою, важливо використовувати корм зі зниженним вмістом жиру, який би оптимально підтримував обмін речовин. Дрібні порції, регулярний контроль ваги та годування кормом зі зниженою кількістю жиру, наприклад Happy Dog Fit & Well Adult Light або Supreme Sensible Toscana допоможуть подужати надлишкову вагу!

  Для спалювання жиру необхідно відмовитись від великої кількості ласощів. Якщо тварина не худне завдяки дієті, слід відвідати ветеринарного лікаря. Нерідко це може бути пов'язано з порушенням обміну речовин, наприклад, зі зниженнням функцій щитопобідної залози.

  Шкіра та шерсть

  У мого собаки проблеми зі шкірою. Що робити?

  Різні причини можуть викликати проблеми зі шкірою: надлишок білка, нестача жирних кислот, інгредієнти кормів та ласощів, паразити, бактеріальні шкірні інфекції, алергії, захворювання органів (нирки, печінки) тощо.

  Загальних рекомендацій тут бути не може. Зміна кормів може дати позитивний ефект, якщо попередній корм не відповідав потребам собаки. Тому саме порада спеціаліста допоможе у виборі  придатного раціону. 

  Якщо проблему вирішити важко, не слід експериментувати з харчуванням. Зверніться до лікаря, щоб діагностувати шкірне захворювання, знайти причину та правильне лікування. Для вирішення питання недостатньо просто змінити корм.

  Собака похилого віку

  З якого віку мій улюбленець стає літньою собакою та чим годувати свого сеньйора?

  З віком необхідно піклуватись про щадне харчування вашого вихованця. Для собак, яким більше 10 років, радимо давати спеціальний продукт: Happy Dog Fit&Well Senior та NaturCroq Senior. Собак похилого віку, дуже спокійних собак та схильних до надлишкової ваги слід годувати сумішшю з Happy Dog Fit & Well Adult Light та кормом для літніх собак, щоб уникнути проблем з надлишковою вагою. Регулярні обстеження у ветеринарного лікаря також допомагають вчасно розпізнати захворювання, які пов'язано з віком.

  Травлення

  Мій собака схильний до проблем травлення. На що слід звертати увагу?

  На жаль, загальних рекомендацій тут бути не може, тому що існує багато причин, які порушують травлення: жадібність, кишкові інфекції, стрес, захворювання печінки та нирок, недостатність підшлункової залози, алергія на корм, харчове неприйняття, порушення активності кишківника (діяльності шлунко-кишкового тракту), порушення будови стравоходу, непрохідність кишківника, отруєння, пухлини тощо.
  Перший крок, який треба зробити, - перевести на новий корм, що легко засвоюється (наприклад, Happy Dog Fit & Well Adult Medium або Supreme Senbsible Neuseeland). Через велику кількість можливих причин, які викликають проблеми з травленням, у виборі корму Вам допоможе спеціаліст. Якщо стан вашої тварини погіршується або ці проблеми виникають знову й знову, необхідно терміново звернутись до ветеринарного лікаря. Особливо це стосується молодих собак та тварин похилого віку. Знадобиться додаткове лікування або спеціалізована дієта. 
  Коли діагноз встановлено, можна більш ретельно підбирати корм для кожного випадку.
  Загальна порада: бажано не змінювати корм без необхідності. Ласощі краще використовувати ті, які собака добре сприймає, і, по можливості, не експериментувати!

  Цуцики

  Який корм підібрати для мого цуценяти?

  Потреби цуценят та молодих собак під час росту залежать від того, наскільки великим та важким буде дорослий собака.

  У перші місяці життя інтенсивність росту - і великих, і дрібних порід - дуже висока.  Тому в цей період так важливо годувати вашого вихованця збалансованим кормом із достатнім вмістом білка та енергії.

  У собак дрібних порід (до 10 кг), через інтенсивний обмін речовин, потреби після зміни зубів залишаються майже такими же.  Тому весь період росту їх годують кормом для цуценят, до завершення росту (приблизно у 9-12 місяців).

  Інша картина у собак середніх та великих порід: для формування здорової та міцної мускулатури, суглобів, зв'язок, сухожиль, а також для блиску шерсті спочатку потрібна достатня кількість протеїну. Тільки після зміни зубів (у віці близько 5-6 місяців) потреби у білку починають знижуватись. Через надмірну кількість протеїну та енергії в цей період може виникнути анаболічний ефект, який викликає порушення росту. Рекомендується двофазне харчування: спочатку давати  корм для цуценят з високим вмістом білка, а потім, після зміни зубів, повільно перейти на корм для юніорів, з меншою кількістю протеїну. Двофазне харчування - найкраща можливість оптимально підібрати корм у відповідності з фактичними потребами собак великих порід, які ще ростуть. Таким чином, помірне харчування гарантує здоровий рост великих собак.!

  Скільки корму потрібно моєму цуценяті і як часто його годувати?

  З 4 тижня, цуценя постійно хоче щось гризти. Саме в цей час до материнського молока додається корм та вода.  

  Перехід відбувається повільно: 4-6 разів на день цуценяті пропонують Happy Dog Молоко або Пластівці для цуценят (каша для цуценят) або розмочений та ретельно перемішаний гранульований корм для цуценят, який кожен раз готується у свіжому вигляді. З 8 тижнів цуценят годують вже по 3-4 рази на день, добова норма при цьому більша. З 6 місяців тварини отримають корм двічі на день.

  Оптимальна добова норма залежить від віку, ваги та інтенсивності обміну речовин у цуценяти. Рекомендації з харчування - це відправна точка. Індиідуально необхідна норма може відхилятися від вказаних рекомендацій. Слід уникати сильного відхилення від норми в той чи інший бік, щоб не створити нестачі або надлишку поживних речовин. Якщо ви не впевнені у тому, що правильно визначили норму харчування для свого вихованця, зверніться до наших фахівців.

  Коли робити перехід на корм для дорослих собак?

  Для дрібних порід - перехід на корм для дорослих собак здійснювати у 9-12 місяців (наприклад, Adult Mini).

  Дуже великі породи потребують великої кількості білка до зміни зубів. Тому цуценя великих порід спочатку слід годувати "звичайним" кормом для цуценят. І тільки після того, як їхні потреби у протеїні з 6 місяців почнуть знижуватись, цуценятам пропонують особливий корм для юніорів (фаза 2). Фізичний розвиток тварини закінчується у віці 15-18 місяців. Після цього робити поступовий перехід на корм для дорослих собак. За необхідністю, наприклад, якщо цуценя - пухленьке, можна робити перехід на дорослий корм раніше (на Happy Dog Adult).

  Зуби

  Як підтримувати здоров'я зубів у мого собаки?

  Найефективніша міра для собак, як і людей, - регулярная чистка! Сухий корм позитивно впливає на стан та зміцнення зубів. Хоч і не можна повністю уникнути утворення зубного каменя у тварин зі схильністю до цього, але можна відтягнути цей процес. І ще: розгризання великих гранул підтримує опорний апарат зуба та запобігає розхитуванню зубів.