Итоги тестового кормления

Результати тестового годування тварин лікувальними раціонами Happy Dog та Happy Cat

 

«Гранд-Альфа» провела ряд досліджень на базі московських ветеринарних клінік.

Мета експерименту

Мета клінічних досліджень — з’ясувати середній термін, тобто початок позитивного терапевтичного ефекту від дієтотерапії, яку проводили у комплексі з лікувальними заходами, та отримати статистику з ефективності лікувальних раціонів.

Умови експерименту

Дієти, як доповнення до комплексних терапевтичних заходів, призначали лікарі. Оцінювалися як загальні показники здорової тварини, так і дієтологічні — у випадку, коли цілі були виключно дієтологічними. Тварин годували дієтичним раціоном майже у всіх випадках одразу, оцінку результатів робили через 3 дні, 1, 2 і 3 тижні. Для оцінки динаміки власникам тварин призначали повторний прийом у клініці. Результати оцінювались в залежності від того, як швидко наставала динаміка і за кількістю параметрів, які починали змінюватись. Кількість параметрів, що змінилися, у кожному випадку визначав лікар. При деяких захворюваннях (наприклад, струвитний тип сечокам’яної хвороби) — це міг бути один показник: зниження каменеутворення у кількості та об’ємі на фоні нормалізації рН сечі, та подальша відсутність рецидивів. В інших випадках ряд параметрів був ширший – при шкіряних проблемах або захворюваннях системи травлення стан тварини оцінювався комплексно. У всіх випадках, крім специфічної дії лікувального раціону, лікар оцінював міру витримки дієти та індивідуальну адекватність в цілому – за загальним самопочуттям, активністю. Свої спостереження та зауваження лікарі записували у щоденники годування.

Матеріали та засоби експерименту

Дієтичні раціони: «Нирки», «Чутливе травлення», «Чутлива шкіра», «Струвит», «Супрім Тоскана». Годування — згідно з добовими нормами, які рекомендовано виробником.

Дослідження групи тварин

Було представлено 64 повністю заповнених щоденників годування собак (32) та котів (32). Лікування кормами було призначено собакам таких порід: німецька вівчарка, такса, мальтезе, йоркширський тер’єр, хорта борза, французький бульдог, середньоазійська вівчарка, бордоський дог, східноєвропейська вівчарка, мопс, філа бразилейро, лабрадор, курцхаар, вест хайленд, тер’єр, міттельшнауцер. Коти, яких досліджували, були таких порід: корніш рекс, сибірська, абіссінська, британська породи та безпородні. Вік собак — від 2 до 11 років, котів — від 1 до 15 років. Дослідження проводили методом спостереження без контрольної групи, у рамках клінічних експериментів.

Статистика досліджень

Розподіл захворювань проводився за групами, яким було призначено дієти:

«Чутлива шкіра» — 12 випадків.

ХД «Чутливе травлення» — 24 випадки

«Нирки» — 14 випадків.

«Струвіт» — 13 випадків.

«Супрім Тоскана» — 1 випадок.

Параметри, які оцінювали:

В залежності від діагнозу та перебігу захворювання лікарі аналізували динаміку за наступними показниками:

Для дієти «Чутлива шкіра»: загальний стан шкірних покривів, якість шкіри та шерсті, виділення з очей, алергічні прояви, свербіж, запах.

Для дієти «Чутливе травлення»: густота та регулярність випорожнення, апетит, загальний клінічний аналіз кала, відсутність діареї та блювання, набирання ваги, міра засвоювання корму.

Для дієти «Нирки»: апетит, загальне самопочуття, клінічні параметри, параметри біохімії крові та сечі.

Для дієти «Нирки»: апетит, загальне самопочуття, клінічні параметри, параметри біохімії крові та сечі.

Для дієти «Струвіт»: загальний клінічний аналіз сечі, прохідність сечовивідних шляхів, відсутнітність крові у сечі, зміни рН сечі, зменшення кристалів у кількості та об’ємі, зниження каменеутворення, відсутність рецидивів.

Для дієти «Струвіт»: загальний клінічний аналіз сечі, прохідність сечовивідних шляхів, відсутнітність крові у сечі, зміни рН сечі, зменшення кристалів у кількості та об’ємі, зниження каменеутворення, відсутність рецидивів.

Для «Супрім Тоскана»: активність тварини, апетит, густота випорожнення, вага тварини.

Математична обробка результатів

Оцінку результатів робили через 3 дні, 1, 2 і 3 тижні після початку дієтотерапії. Для визначення ефективності лікування аналізували показники тестів (симптоми). Для кожного захворювання та кожної тварини це був індивідуальний список, для експерименту було важливо, щоб оцінювані параметри у кожному випадку відповідали призначенню тої чи іншої дієти. Нижче приведено таблицю із середніми показниками по усіх дієтах та випадках. Варто відзначити, що середнє число специфічних для кожного захворювання показників, призначених для контроля лікарями, — є число 2, тому кількість покращених показників за розміром “2” є достовірним показником ефективності.

Оцінка результатів

Позитивна динаміка (в кількості покращених показників)

3 дні

1 тиждень

2 тижні

3 тижні

0,5

1,5

2

2,4

Висновки

У 21 випадку з 24 спостерігалась позитивна динаміка. У більшості випадків покращення було вже наприкінці першого тижня використання дієти. До третього тижня показники у 21 випадку демонстрували стабільну позитивну динаміку.

В одному випадку результати були сумнівними. Ймовірно, що для правильної оцінки позитивного ефекту дієти «Чутлива шкіра» потрібен більш тривалий період, через надмірну сухість шкіри та лупу.

У 2 випадках з 24 використання дієт не дало бажаного ефекту. Один з випадків – індивідуальне алергічне неприйняття корму. Інший — рецидивна форма сечокам’яної хвороби у тварини похилого віку (15 років).

Таким чином, позитивний ефект від дієт у комплексній терапії був на 88% .

Детальний аналіз по кожній тварині та по кожній дієті окремо дивіться у додатку 1: «Статистика призначення дієт». Примітки лікарів вказані в примітках у кожній контрольній точці.

Для кожної дієти існує свій термін максимальної терапевтичної ефективності. І мета цього клінічного експерименту полягала у тому, щоб з’ясувати, який буде термін початку позитивної динаміки. Тривале застосування дієт та збереження терапевтичного ефекту у подальшому може стати новим стимулом для клінічних досліджень.

Висновки спеціалістів

Проведений експеримент – використання дієтичних раціонів у клінічних умовах — підтвердив їхню терапевтичну ефективність та високий відсоток прийняття пацієнтами. Згідно висновкам спеціалістів, які на практиці працювали з з цією продукцією, дієти можна рекоменувати для використання у комлексній терапії захворювань, для яких вони й розроблялися.

Пошук