Happy Dog Світ цуценят

Дорогі любителі собак!
Мій перший собака сам прийшов до мене. Це був Шнаппі — маленька та миленька дворняжка. Я дуже полюбив її. І любов до собак зберіг назавжди. Зараз у мене вже три собаки.

Виробляючи корм Happy Dog, ми робимо усе заради того, щоб створити здорове харчування для собак будь-якого віку, з будь-якими потребами. Ви можете бути впевнені в тому, що наш корм — це найкращий корм для вашого улюбленця. Тут ви знайдете поради для вашого цуценяти. 

З повагою , Георг Мюллер

Happy Dog, Georg Müller

Georg Müller

Власник Happy Dog

Поради щодо виховання вашого цуценяти

Як зберегти собаку здоровою

Вашому маленькому улюбленцю для довгого та щасливого життя необхідний свій раціон, який слід підбирати в залежності від віку та особливих потреб. Цей раціон має задовольнити усі потреби організму, що росте. 

Цуценяти мають особливі потреби

Усім цуценятам потрібно набагато більше білків та жирів, ніж дорослим собакам. Особливо у перші місяці життя. Також важливе збалансоване співвідношення вітамінів та мінералів. Якщо ви годуєте свого маленького улюбленця повноцінним кормом для цуценят (Mini Baby & Junior, Medium Baby, Maxi Baby), то вже не потрібно давати йому окремо вітаміни та мінеральні добавки, щоб уникнути надлишку (наприклад Са або вітамінів D3) у харчуванні.

Потреба у білку середніх та великих порід знижується після 5-го або 6-го місяця (післе зміни зубів). Саме у цьому віці знижується інтенсивність росту, а значить і потреба у білках. Надто калорійний корм може спричинити ушкодження кісток, суглобів та зв’язок. Тому в цьому віці ми рекомендуємо перейти на спеціальний корм для молодих собак, з поміркованим вмістом білка (Medium Junior, Maxi Junior). 

Отримайте безкоштовну консультацію від команди Happy Dog

Ветеринарні спеціалісти  Happy Dog Service Centre будуть раді запропонувати вам персональну консультацію з харчування.

   

Скільки потрібно корму моєму цуценяти?

Кількість іжі для молодих собак, які ростуть особливо швидко і, таким чином, стають надто великими, слід визначати в залежності від віку та “ідеальної ваги” певної породи. Якщо ви годуєте цуценя у великих кількостях, то активізуєте його занадто швидкий зріст.

Як часто годувати цуценя?

  • До 4 місяців: 4 рази на день
  • До 6 місяців: 3-х рази на день
  • Від 6 місяців і далі: дворазовий прийом їжі

 Один або два рази на день — рекомендація для дорослого собаки. І слід не просто розділяти денну норму на частини, а й розділяти на порції, такі, як 1/3 вранці та 2/3 уввечері (або навпаки). Для запобігання заверту шлунку інколи рекомендується триразове харчування.

Коли я можу перевести мого цуценя на “корм для дорослих”?

Собаки дрібних порід (до 10 кг) вважаються повністю сформованими дорослими у віці 9 — 12 місяців.

Собаки середніх порід (11 — 25 кг) формуються у дорослих у 12 — 15 місяців.

У собак великих та гігантських порід ріст завершується у 15 — 18 місяців. 

Корм для дорослих собак слід підбирати з урахуванням породи, обміну речовин. Наприклад, Adult Mini — для дорослих собак до 10 кг, з нормальною потребою в енергії, Adult Medium — для дорослих собак від 11 до 25 кг, з нормальною потребою в енергії та Adult Maxi — для дорослих собак від 26 кг, з нормальною потребою в енергії.

Цуценята ростуть

Коли у вашому домі з’явля’ється новий житель, будь ласка, ураховуйте, що він має засвоїти багато інформації за короткій проміжок часу. Він покинув своє звичне оточення — братів та сестер. І спочатку йому треба звикнути до нового середовища. Дайте йому час! 

Навіть якщо зараз тільки від одного погляду на малюка у вас тане серце, можливо, настане день, коли Ви, від усієї душі, схочете відправити його катапультою на місяць. Без зворотнього квитка. Скажімо, коли він зіпсує Вам вже третю пару улюблених туфель.

Тому вашому малюку знадобляться початкові знання. Наступні поради — це усього декілька основних пунктів, але це — найважливіші уроки, яким цуценя має навчитися.

Домашнє навчання

Навчання вдома — найважливіша річ. І ваш малюк має вчитися на користь ваших килимів та нервів. Але доведеться бути терплячими у перші кілька тижнів. Беріть цуценя на вулицю через однакові проміжки часу. Слід гуляти з цуценям навіть у нічний час, тому що ваш маленький друг поки що не може стримуватись усю ніч. 

Цуценя, як правило, “робить свої потреби” одразу, як тільки но коли просинається, після їжі та під час їжі, а також під час гри. Завжди хваліть його, весело та чітко, коли він “робить свої справи” на вулиці. Якщо ви спіймали його за “цим” вдома, скажіть голосно “ні” та терміново йдіть з ним на вулицю. Якщо він потім “зробить свої справи” на вулиці, його слід похвалити. Якщо цуценя вже зробив маленький “подарунок” на вашому килимі, то вам просто не пощастило. Якщо ви повернетесь надто пізно, то ваш штраф — прибирання за ним. Немає сенсу вичитувати малюка за те, що вже відбулося. Він все одно не зрозуміє, за що ви його покарали.

До мене! Або завжди по імені?

Щоб цуценя вивчив своє ім’я, звертайтеся до нього, називаючи його ім’я. Під час гри, кличте його і давайте йому корм. Малюк дуже швидко зрозуміє, що під цим словом мають на увазі саме його, і що разом із звучанням цього слова відбувається щось цікаве. Ви можете відійти від малюка на кілька метрів та покликати його, називаючи ім’я. Коли він підійде до вас, то отримає нагороду.

Наступний крок — покличте його по імені в той момент, коли він не звертає на вас уваги. Це дуже важливий момент: Ваш малюк повинен засвоїти, що він має звертати увагу на вас, а не навпаки! Скористуйтесь моментом, коли він неуважний, щоб сховатися від нього, а потім покличте. Тільки не відходьте далеко. Якщо цуценя підійде до Вас, добре похваліть його. Ви можете відбігти від нього з радісними вигуками, це також приверне увагу малюка, і він піде за вами. В цей момент, коли він побіг за вами, треба заохотити його кормом або грою. 

Ні! Не можна! Фу!

Деякі речі, які дозволено гарному цуценяті, не можуть бути дозволені дорослому собаці. Тому ваш малюк має знати, що йому не можна робити все, що заманеться. Він має знати та прийняти це, навіть коли він взаємодіє з братами, сестрами, мамою та іншими дорослими собаками. Не дозволяйте малюкові робити все, що завгодно. І саме ви вирішуєте, що дозволено йому, а чого ні.

Але спочатку необхідно пояснити малюкові, що значить слово “ні”. 

Візміть ласощі в руку та покличте цуценя. Коли він прийде, закрийте руку та скажіть:”Ні!” Зачекайте кілька хвилин, а потім відкрийте руку ще раз та повторіть гру. Цуценя швидко зрозуміє, що означає слово “ні”. А тепер відкрийте руку та скажіть: “Бери”. Ця гра не повинна тривати довго.

Коли це спрацює, підніміть ставки, але вам слід бути впевненим, що ви дієте швидше, ніж ваш собака. Повторіть вправу декілька разів. Спочатку вдома, а потім поза домом, скажімо на вулиці, де присутні фактори, які відволікають цуценя. Якщо практикувати вправу регулярно, Ваш малюк буде мати успіхи у власних досягненнях.

“Ні!” — дуже важливе слово, яке допомагає уникнути небезпечних ситуацій.

Виправлення

Коли ваш маленький друг поводить себе не дуже гарно, вам слід вказати на це. У деяких випадках достатньо просто проігнорувати його, наприклад, коли він контактуючи з вами, стає занадто наполегливим. В цьому випадку слід чітко і твердо сказати: “Стоп!” Підвестися та піти. Малюк зрозуміє, що втрачає того, хто для нього є важливим, і що він залишається сам.  

Якщо цього недостатньо, щоб зупинити малюка, наприклад він зіпсував ваше взуття, просто проігноруйте його. Повірте, це подіє на вашого вихованця. В цій ситуації йому неважливо, йдете ви чи ні. В цей момент йому потрібні чітки сигнали, щоб він зрозумів, що слід зупинитися. Поведінка, яка так мило виглядає у віці цуценяти, не сподобається Вам, якщо це робитиме доросла тварина.

Собака не тримає образи. Можливо, нам слід дещо навчитися цьому у наших собак. Не слід ігнорувати собаку протягом довгого часу. Це може дійсно нашкодити стосункам між Вами та Вашим собакою. «Примирення» з боку господаря надзвичайно важливе, воно зміцнить довіру собаки до Вас.

Пошук